18.07.2018 14:52

„Robin Hood: Początek”: drugi zwiastun filmu ukazuje nowe oblicze słynnego łucznika

Wytwórnia Lionsgate zaprezentowała nowy zwiastun kolejnej ekranizacji legend o Robin Hoodzie, w którym tytułowy bohater jawi się jako złodziej, szpieg, wojownik, rewolucjonista i symbol.

Robin Hood 2018
foto: kadr z wideo

„Robin Hood: Początek” to kolejna filmowa wariacja na temat zakapturzonego złodzieja, który odbiera bogatym i rozdaje biednym. Tym razem w tytułowego bohatera wcieli się Taron Egerton i – jak zapowiadają twórcy – zaprezentuje zupełnie nowe oblicze legendarnej postaci. Drugi zwiastun filmu wprowadza widzów w fabułę i dowodzi, że zapowiedzi twórców nie były przesadzone.

„Robin Hood: Początek”: oficjalny zwiastun filmu

Pierwszy teaser filmu „Robin Hood: Początek” skupiał się przede wszystkim na zaprezentowaniu epickich scen walki i strzelania z łuku, jakiego nie powstydziłby się Hawkeye czy Arrow. Nowy spot nakreśla plan, który bohaterowie będą realizowali w nadchodzącym filmie, a przede wszystkim przedstawia Robin Hooda jako rewolucjonistę, szpiega na dworze szeryfa Nottingam oraz symbol, który daje nadzieję ludowi. Fani legendarnej postaci mogą być jednak spokojni, w nowym filmie nie zabraknie ani wątku złodziejskiego, ani charakterystycznego zielonego kaptura.

Jak widać w powyższym zwiastunie, nie tylko Robin, lecz również jego towarzysze: Mały John, Szkarłatny Will i Lady Marion, w których wcielają się Jamie Foxx, Jamie Dornan i Eve Hewson, znacznie odbiegają od pierwowzorów znanych z innych tekstów kultury. Czy przywiązanym do tradycji miłośnikom średniowiecznych legend spodoba się nowe oblicze kompanii z Sherwood?

Robin Hood 2018

Robin Hood jako rewolucjonista i symbol

Otto Bathurst, reżyser nowego filmu o Robin Hoodzie, który w swoim dorobku ma takie pozycje jak „Peaky Blinders” czy „Black Mirror”, od początku wspominał, że według niego Robin Hood był anarchistycznym rewolucjonistą i wojownikiem o wolność, dlatego właśnie takiego bohatera chce zaprezentować w swoim filmie.

Robin Hood

Jego chęć zerwania z powszechnie znanym wizerunkiem złodzieja z Sherwood wyraża się także w sposobie opowiadania. Oglądając materiały promujące nowego „Robin Hooda” trudno oprzeć się wrażeniu, że Bathurst mocno inspirował się twórczością Guy’a Ritchiego, który w swoich dziełach odświeżył filmowe wizerunki takich świętości jak Sherlock Holmes i król Artur. Czy jego wersja przygód Robin Hooda okaże się równie udana, co dokonania utalentowanego Brytyjczyka? Dowiemy się już za kilka miesięcy.

Polska premiera filmu „Robin Hood: Początek” została zapowiedziana na 29 listopada 2018 roku.

Czy podoba Ci się nowa wersja Robin Hooda?

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny Robin Hood