„Robin Hood: Początek”: drugi zwiastun filmu ukazuje nowe oblicze słynnego łucznika

Natalia Hluzow
18.07.2018 14:52
„Robin Hood: Początek”: drugi zwiastun filmu ukazuje nowe oblicze słynnego łucznika Fot. kadr z wideo

Wytwórnia Lionsgate zaprezentowała nowy zwiastun kolejnej ekranizacji legend o Robin Hoodzie, w którym tytułowy bohater jawi się jako złodziej, szpieg, wojownik, rewolucjonista i symbol.

„Robin Hood: Początek” to kolejna filmowa wariacja na temat zakapturzonego złodzieja, który odbiera bogatym i rozdaje biednym. Tym razem w tytułowego bohatera wcieli się Taron Egerton i – jak zapowiadają twórcy – zaprezentuje zupełnie nowe oblicze legendarnej postaci. Drugi zwiastun filmu wprowadza widzów w fabułę i dowodzi, że zapowiedzi twórców nie były przesadzone.

„Robin Hood: Początek”: oficjalny zwiastun filmu

Pierwszy teaser filmu „Robin Hood: Początek” skupiał się przede wszystkim na zaprezentowaniu epickich scen walki i strzelania z łuku, jakiego nie powstydziłby się Hawkeye czy Arrow. Nowy spot nakreśla plan, który bohaterowie będą realizowali w nadchodzącym filmie, a przede wszystkim przedstawia Robin Hooda jako rewolucjonistę, szpiega na dworze szeryfa Nottingam oraz symbol, który daje nadzieję ludowi. Fani legendarnej postaci mogą być jednak spokojni, w nowym filmie nie zabraknie ani wątku złodziejskiego, ani charakterystycznego zielonego kaptura.

Jak widać w powyższym zwiastunie, nie tylko Robin, lecz również jego towarzysze: Mały John, Szkarłatny Will i Lady Marion, w których wcielają się Jamie Foxx, Jamie Dornan i Eve Hewson, znacznie odbiegają od pierwowzorów znanych z innych tekstów kultury. Czy przywiązanym do tradycji miłośnikom średniowiecznych legend spodoba się nowe oblicze kompanii z Sherwood?

robin hood 3 Fot. foto: kadr z wideo

Robin Hood jako rewolucjonista i symbol

Otto Bathurst, reżyser nowego filmu o Robin Hoodzie, który w swoim dorobku ma takie pozycje jak „Peaky Blinders” czy „Black Mirror”, od początku wspominał, że według niego Robin Hood był anarchistycznym rewolucjonistą i wojownikiem o wolność, dlatego właśnie takiego bohatera chce zaprezentować w swoim filmie.

robin hood Fot. foto: kadr z wideo

Jego chęć zerwania z powszechnie znanym wizerunkiem złodzieja z Sherwood wyraża się także w sposobie opowiadania. Oglądając materiały promujące nowego „Robin Hooda” trudno oprzeć się wrażeniu, że Bathurst mocno inspirował się twórczością Guy’a Ritchiego, który w swoich dziełach odświeżył filmowe wizerunki takich świętości jak Sherlock Holmes i król Artur. Czy jego wersja przygód Robin Hooda okaże się równie udana, co dokonania utalentowanego Brytyjczyka? Dowiemy się już za kilka miesięcy.

Polska premiera filmu „Robin Hood: Początek” została zapowiedziana na 29 listopada 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.