01.04.2016 11:11

Robin Wright zagra w „Łowcy androidów 2”

Poznaliśmy kolejną gwiazdę, która dołączyła do obsady „Łowcy androidów 2”. Na ekranie zobaczymy Robin Wright znaną m.in. z roli Claire Underwood w serialu „House of Cards”.

Robin Wright zagra w „Łowcy androidów 2”
foto: ons.pl

Aktorka pojawi się u boku Ryana Goslinga i Harrisona Forda. Kontynuacja klasyka kina science fiction zostanie wyreżyserowana przez Denisa Villeneuve'a, twórcę m.in „Labiryntu” i „Sicario”. Autor oryginału, Ridley Scott, będzie nadzorować projekt jako producent wykonawczy. Scenariusz został napisany przez Hamptona Fanchera i Michaela Greena, a zdjęciami zajmie się ulubiony operator Villeneuve'a, Roger Deakins. Dzieło ma zawierać trzy ważne role kobiece - jedną z nich zagra Robin Wright. Wcześniej na drodze aktorki do podpisania kontraktu stały zobowiązania związane z „House of Cards”.

Plan zdjęciowy ma ruszyć w lipcu 2016 roku, jednak na dany moment nie wiadomo zbyt wiele o fabule. Film ma się rozgrywać kilka dekad po wydarzeniach z pierwszej części nakręconej w 1982 roku. Niewiele więcej zdradził Ridley Scott, gdyż twórca opowiedział jedynie o scenie, która miałaby otwierać obraz:

"

Postanowiliśmy rozpocząć film pierwotnym pomysłem na otwarcie oryginału. Zawsze podobała nam się wizja dystopijnego świata. Najpierw zobaczylibyśmy więc coś, co nazywam „fabryczną farmą” - teren uprawny w Wyoming. Rośnie tam wielkie, drzewo, które jet podtrzymywane przez druty. Obok stoi biała chata z gankiem, a za nią, w odległości dwóch mil, pracuje gigantyczny kombajn, cztery razy większy od budynku. Pojawia się latający samochód wzbijając chmurę pyłu. Zaczyna go gonić szczekający pies. Otwierają się drzwi i z pojazdu wysiada Rick Deckard. Wchodzi do chaty, siada i czeka, aż kierowca kombajnu dotrze do domu. Pojazd zbliża się i wysiada z niego wielki facet. "

Warner Bros. będzie dystrybuować dzieło w Stanach Zjednoczonych, zaś na świecie Sony Pictures. Kiedy to się stanie? Data premiery obrazu jest planowana na 12 stycznia 2018 roku.

Robin Wright zobaczymy wcześniej w „Wonder Woman” w reżyserii Patty Jenkins. Będzie to ekranizacja komiksu DC Comics wydawanego od 1941 roku. Film ma stanowić czwartą - po „Człowieku ze stali”, „Batman v Superman” i „Legionie samobójców” - część filmowego uniwersum studia, które będzie rywalizować z analogicznym cyklem Marvela. Aktorka pojawi się u boku takich sław, jak Gal Gadot, Danny Huston, David Thewlis czy Ewen Bremner, a sama dostała rolę po Nicole Kidman. Australijka nie mogła zagrać w filmie z powodu konfliktu grafiku.

Cieszycie się z dołączenia Robin Wright do obsady „Łowcy androidów 2”?

Robert Skowronski
Tagi: Łowca androidów Robin Wright