21.11.2019 08:28

"RoboCop" - kontynuacja filmu ma nowego reżysera. Kto stworzy nowe przygody policyjnego cyborga?

Nad kontynuacją oryginalnego "RoboCopa" do niedawna wisiały czarne chmury. Produkcja wróciła jednak na swój tor. Znaleziono nowego reżysera filmu.

Robocop
foto: kadr z filmu Robocop

Trend na wskrzeszanie serii filmowych sprzed wielu lat nadal trwa. Hollywood od jakiegoś czasu przymierza się do kontynuacji przygód RoboCopa. Sequel ma za sobą wyboistą drogę, ale powoli wychodzi na prostą. Producenci znaleźli nowego reżysera, który powoła do życia kolejny film o policyjnym cyborgu broniącym ulic Detroit.

"RoboCop" - kontynuacja ma nowego reżysera

O kontynuacji "RoboCopa" mówi się już prawie od dwóch lat. Początkowo reżyserem filmu miał być twórca "Dystryktu 9" Neill Blomkamp. Filmowiec zrezygnował jednak z przedsięwzięcia w połowie 2019 roku, by skupić się na zupełnie innym filmie. Jednak nic straconego! Mimo że o "RoboCopie" ostatnimi czasy było cicho, sequel nadal jest w planach wytwórni MGM. Jak podaje The Hollywood Reporter, do pracy zaangażowano nowego reżysera. Chodzi o Abe'a Forsythe'a - twórcę takich filmów jak "Ned", "Antypody" czy "Little Monsters".

kadr z filmu RoboCop 2
kadr z filmu RoboCop 2
Przeczytaj także Nowy "RoboCop" stracił reżysera. Neill Blomkamp zajmie się pracą nad horrorem

Przy filmie pracować będą również Ed Neumier i Michael Miner, którzy napisali scenariusz do oryginalnego "RoboCopa". Forsythe naniesie poprawki na pierwszą wersję scenariusza stworzonego przez Neumiera i Minera. Scenarzyści zajmą się również produkcją filmu wraz z Richardem Sucklem z Atlas Entertainment. Nowy "RoboCop" będzie rozgrywał się bezpośrednio po wydarzeniach ukazanych w części pierwszej, co oznacza, że zignoruje fabułę sequela z 1990 roku.

Terminator: Mroczne przeznaczenie
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Przeczytaj także "Terminator: Mroczne przeznaczenie" - Sarah Connor i T-800 kontra Rev-9 w nowym fragmencie filmu

"RoboCop" - kiedy premiera?

Na razie nie podano innych szczegółów dotyczących nowego "RoboCopa". Film jest na razie na wczesnym etapie produkcji. Nie wiadomo, kto wcieli się w tytułowego bohatera.  Blomkamp miał nadzieję, że do roli Alexa Murphy'ego powróci Peter Weller - oryginalny odtwórca RoboCopa. Jeśli na drodze twórców nie pojawi się kolejna przeszkoda, jest szansa, że nowe przygody cyborga zobaczymy w roku 2022. Fani RoboCopa muszą więc jeszcze trochę poczekać.

Czy w RoboCopa ponownie wcieli się oryginalny aktor? Neill Blomkamp chce zaangażować Petera Wellera
Czy w RoboCopa ponownie wcieli się oryginalny aktor? Neill Blomkamp chce zaangażować Petera Wellera
Przeczytaj także Czy w RoboCopa ponownie wcieli się oryginalny aktor? Neill Blomkamp chce zaangażować Petera Wellera

Zobacz też: KFC zatrudniło RoboCopa, aby chronił ich przepis na smażonego kurczaka

Tagi: News Neill Blomkamp RoboCop