Roboczy tytuł kolejnej części „Star Wars” ujawniony! Jak będzie się nazywać Epizod IX?

Natalia Hluzow
18.12.2017 13:44
Roboczy tytuł kolejnej części „Star Wars” ujawniony! Jak będzie się nazywać Epizod IX? Fot. kadr z wideo

W sieci pojawiła się informacja na temat roboczego tytułu ostatniej części nowej trylogii „Gwiezdnych wojen”. 

Do kin dopiero co trafiły „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, ale twórcy gwiezdnej sagi działają z prędkością Patryka Vegi i szykują już kolejną część „Star Wars”. Epizod IX będzie zamykał nową trylogię, która skupia się przede wszystkim na Rey oraz Kylo Renie i ich miejscu w całej historii odległej galaktyki. Możemy mieć zatem pewność, co potwierdzili już sami aktorzy, że w 9. części „Gwiezdnych wojen” zobaczymy zarówno Daisy Ridley, jak i Adama Drivera. Wiemy też, że w filmie nie powróci przedwcześnie zmarła Carrie Fisher, dla której występ w VIII epizodzie okazał się ostatnim. 17 grudnia 2017 roku w sieci pojawiła się natomiast informacja dotycząca tytułu, jaki będzie nosiła (na razie roboczo) kolejna część „Star Wars”.

Roboczy tytuł to nazwa, jaką ekipa i obsada stosuje podczas pracy na planie, zanim powstanie oficjalny tytuł filmu. Epizod, który zakończy przygody Rey, został nazwany roboczo „Black Diamond” (Czarny diament). Informacja ta pochodzi ze strony Fantha Tracks, która dotychczas trafnie wskazywała robocze tytuły poprzednich produkcji franczyzy – „Space Bear” dla „Last Jedi”, a „Los Alamos” – „Rouge One”. Można więc zakładać, że jest to sprawdzona informacja.

W Polsce „czarnym diamentem” potocznie nazywa się węgiel, jednak zagranicą nazwa ta odnosi się do karbonado – najtrwalszej formy diamentu o bardzo ciemnej barwie. Być może więc okaże się nim niezłomna Rey lub mroczny Kylo Ren? A może chodzi po prostu o nazwę firmy produkcyjnej, Carbonado Industries, która będzie odpowiadała za realizację IX Epizodu? Na tym etapie trudno jeszcze stwierdzić, na ile roboczy tytuł będzie odnosił się do faktycznej fabuły filmu.

J.J.Abrams, który po przerwie wraca do reżyserowania „Gwiezdnych wojen”, miał niedawno prezentować jej szkic w Disney’u. Na razie jednak nic na jej temat nie wiadomo, poza tym, że ma ona zabrać widzów w zupełnie nowe miejsca i nie powielać dotychczas znanych schematów. Pewne jest również, że Abrams po udanym przywróceniu księżniczki Lei na ekran w „Przebudzeniu mocy”, teraz będzie musiał zgrabnie się z tą postacią pożegnać.  

Aktualnie, od 14 grudnia 2017 roku, w kinach możemy oglądać VIII epizod „Star Wars” pt. „Ostatni Jedi”. Epizod IX ma trafić na ekrany 20 grudnia 2019 roku. Zanim to jednak nastąpi, 25 maja 2018 roku będziemy mieli szansę zobaczyć spin-off głównej serii opowiadający o Hanie Solo.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.