Roboty-mordercy zamiast Transformerów? Michael Bay wyreżyseruje „Robokalipsę”

Kamil Kacperski
08.03.2018 14:02
Roboty-mordercy zamiast Transformerów? Michael Bay wyreżyseruje „Robokalipsę” Fot. Rob Grabowski/Invision/AP/link

Reżyser planuje przenieść książkę Daniela H. Wilsona na duże ekrany. Oprócz tego, filmowiec chce zrealizować również projekt „6 Underground”, prosty film akcji, który miałby się ukazać latem 2019 roku.

Adaptację „Robokalipsa” już w 2013 roku przygotowywał sam Steven Spielberg. W jego wersji w rolach głównych mieli wystąpić Chris Hemsworth oraz Anne Hathaway. Jednak problemy z kosztami i scenariuszem spowodowały, że reżyser odpuścił ten projekt. Kilka lat później, reżyser „Transformerów”, Michael Bay, postanowił zainteresować się adaptacją książki Wilsona.

Zainteresował się na tyle, że postanowił wyreżyserować film na podstawie twórczości pisarza, a samego Spielberga zrekrutował w roli producenta. Scenariuszem pierwotnej wersji zajmował się Drew Goddard, ale jeszcze nie wiadomo, czy Bay skorzysta z pracy scenarzysty. Sama książka opowiada zaś o buncie maszyn:

Niedaleko w naszej przyszłości, technologia, która zarządza światem postanawia się nam sprzeciwić. Zarządzana przez dziecinną, ale jednocześnie potężną sztuczną inteligencję znaną jako Archos, światowa sieć maszyn, bez których nie potrafimy już żyć, zmieniła się w śmiertelnych wrogów. Podczas Godziny Zero (momentu ataku maszyn na ludzkość) rasa ludzi jest niemalże doszczętnie zniszczona. Ci, którzy przeżyli jednoczą się w walce przeciwko mechanicznym oprawcą. Jest to ustna historia konfliktu, przekazywana przez międzynarodową grupę ocalałych, którzy doświadczyli krwawej wojny z robotami.

foto: okładka książki Fot. foto: okładka książki

Co wiemy o nowym projekcie Michaela Baya?

Drugim projektem nad którym pracuje Bay jest tajemniczo zatytułowany film „6 Underground”, za którego scenariusz odpowiedzialny jest duet Paul Wernick i Rhett Reese (obydwie części „Deadpoola”). Nie jest o nim wiadomo zbyt wiele - planowo premiera miałaby się odbyć latem 2019 roku, a biorąc pod uwagę, kto jest odpowiedzialny za scenariusz, możemy się spodziewać dużej ilości scen akcji.

Chcielibyście zobaczyć nową serię o zabójczych robotach od Michaela Baya?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.