Roboty powracają w zwiastunie „Transformers: Ostatni Rycerz”

Robert Skowronski
06.12.2016 08:40
Roboty powracają w zwiastunie „Transformers: Ostatni Rycerz” Fot. kadr z wideo

Kolejne widowisko z ogromnymi mechami w reżyserii Michaela Baya doczekało się 1. trailera. Zobaczcie zwiastun filmu „Transformers: Ostatni Rycerz”.

To już piąta odsłona serii, której premiera odbędzie się 23 czerwca 2017 roku. Wiele w świecie reżyserowanym przez Michaela Baya się nie zmieniło - to wciąż wypakowany akcją i rozwałką obraz dostarczający ton adrenaliny. Wybuchy, budynki obracane w gruz i dźwięk gniecionego metalu tworzą ścieżkę dźwiękową tego filmu.

Na ekran powrócą Mark Wahlberg jako Cade Yeager, Josh Duhamel jako Porucznik Lennox czy też Stanley Tucci w roli Joshuy Joyce'a. Nowymi twarzami będą młodziutka Isabela Moner, Jerrod Carmichael, Laura Haddock, John Goodman, John Turturro, Gil Birmingham, Jean Dujardin oraz sir Anthony Hopkins, którego możemy usłyszeć jako narratora w zwiastunie „Transformers: Ostatniego Rycerza”.

Scenariusz został przygotowany przez Arta Marcuma i Matta Hollowaya, mających na koncie „Iron Mana”, oraz Kena Nolana odpowiedzialnego za tekst „Helikoptera w ogniu”. Lorenzo di Bonaventura, Don Murphy i Tom DeSanto Read zostali producentami obrazu.

Zobaczcie zwiastun filmu „Transformers: Ostatni Rycerz”:

Na ekranie zobaczymy nie tylko wielkie roboty (choć również, jak wyjawił Mark Wahlberg, będą minidinoboty), ale też postacie historyczne, w tym króla Artura, Winstona Churchilla oraz... nazistów. Wcześniej pokazano zdjęcia z planu w rodzinnej posiadłości Churchilla, które udekorowano nazistowskimi flagami, a we wnętrzach znajdowali się statyści w mundurach SS. Posiadłość ma zagrać siedzibę sztabu Adolfa Hitlera. Takie rozwiązanie oburzyło weteranów wojennych. Na ich wątpliwości odpowiedział Michael Bay:

Ci ludzie nie czytali scenariusza i dlatego nie wiedzą, że Churchill jest w tym filmie wielkim bohaterem. Prawdopodobnie żaden inny reżyser nie nakręcił tylu filmów co ja z weteranami oraz czynnymi zawodowo żołnierzami. Nigdy nie ośmieliłbym się znieważać weteranów.

Studio Paramount Pictures udostępniło już daty premier kolejnych części serii „Transformers”. Jednym z tych filmów będzie spin-off o Bumblebeem. Brad Grey z Paramount Pictures opowiedział o tym projekcie:

W świecie Transformersów są postacie, które powinny otrzymać solowe filmy. Pierwszy z nich zrobimy razem z Michaelem Bayem - będzie to dzieło o Bumblebeem. Zebraliśmy ekipę scenarzystów, którą kieruje Akiva Goldsman. Ci ludzie złożyli w całość osiem lub dziewięć interesujących historii. Tak więc z tą grupą, i z pomocą Stevena Spielberga pod względem oceny poziomu historii, te postacie są ważnym elementem dla naszych interesów.

Jak Wam się podoba zwiastun filmu „Transformers: Ostatni Rycerz”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.