"Rocketman" pod ostrzałem krytyki. Synowi szefa wytwórni płytowej nie podoba się filmowy wizerunek jego ojca

29.05.2019 11:55
"Rocketman" pod ostrzałem krytyki. Synowi szefa wytwórni płytowej nie podoba się filmowy wizerunek jego ojca Fot. kadr z filmu Rocketman

Syn Dicka Jamesa - założyciela wytwórni DJM jest niezadowolony z tego, jak w biografii Eltona Johna pod tytułem "Rocktman", ukazano jego ojca.

Do kin niebawem wejdzie biografia Eltona Johna zatytułowana "Rocketman". Chociaż produkcja zbiera pozytywne recenzje, syn wydawcy pierwszych płyt brytyjskiego gwiazdora skrytykował film. Wszystko z powodu tego, w jaki sposób ukazano jego ojca Dicka Jamesa.

"Rocketman" - syn Dicka Jamesa krytykuje film o Eltonie Johnie

Film w reżyserii Dextera Fletchera skupia się na wczesnym okresie kariery Eltona Johna. Ważną osobą w jego życiu był Dick James - założyciel wytwórni DJM, który wydał wiele albumów muzyka. W wydawcę muzycznego wcielił się Stephen Graham. Aktor postanowił wykreować postać, posługując się londyńską gwarą znana jako cockney - charakterystyczną dla niższych warstw społecznych, głównie klasy robotniczej. W jednej ze scen James nazywa głównego bohatera "je*anym pedziem".

Przeczytaj także

Jak donosi serwis Daily Express, takie przedstawienie szefa DJM nie spodobało się Stephenowi Jamesowi - synowi zmarłego wydawcy muzycznego. 72-letni mężczyzna uznał, że musi zabrać głos w sprawie, ponieważ jego ojciec nie może się już bronić.

Po prostu przedstawili mojego ojca w tym filmie jako przeciwieństwo tego, kim był w prawdziwym życiu. To mnie smuci, ponieważ mój ojciec był miłym gościem. Ojciec Eltona zawsze był nieobecny. Traktował mojego ojca w tym czasie niemalże jak model głowy rodziny, a mój ojciec podchodził do Eltona, jakby był jego prawdziwym synem. Dawał mu rady. Zawsze mu pomagał. Mój ojciec zawsze był przy nim. Zrobili z niego stereotyp z wielkim grubym cygarem, przeklinający co drugie słowo. O wcale taki nie był. Nigdy nie był agresywny. Nigdy nie tracił nad sobą kontroli. Ale tak przedstawiono go w tym filmie.

To nie jedyne zastrzeżenia Jamesa wobec "Rocketmana". Mężczyźnie nie spodobał się również to, w jaki sposób ukazano matkę Eltona Johna.

Opowiadanie prawdziwej historii prawdopodobnie nie byłoby wystarczająco kontrowersyjne, by twórcy osiągnęli swój cel. Zniszczyli w tym filmie kilku ludzi. Nie tylko mojego ojca.

Chociaż początkowo Elton John i Dick James współpracowali w zgodzie, w 1982 roku muzyk wystąpił na drogę sądową, domagając się praw autorskich do piosenek wydanych przez DJM. Piosenkarz pozwał swojego wydawcę i finalnie wygrał sprawę w 1985 roku. James zmarł kilka miesięcy później z powodu zawału serca.

"Rocketman" - kiedy premiera biografii Eltona Johna?

Czy przedstawienie Dicka Jamesa rzeczywiście woła o pomstę do nieba? Polscy widzowie przekonają się o tym już za kilkanaście dni. "Rocketman" trafi do kin 7 czerwca 2019 roku.

Zobacz też: Taron Egerton śpiewa "Tiny Dancer" w zapowiedzi filmu o Eltonie Johnie "Rocketman"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.