Twórca „Rodziny Soprano” szykuje kinowy prequel

Natalia Hluzow
09.03.2018 15:29
Twórca „Rodziny Soprano” szykuje kinowy prequel Fot. Piero Oliosi/Polaris/East News

„Rodzina Soprano” trafi na duży ekran! New Line Cinema jest w trakcie przygotowań pełnometrażowego prequelu jednego z najsłynniejszych seriali w historii telewizji. 

Fani „Rodziny Soprano” mają dziś spory powód do radości. David Chase, twórca serialu, oraz Lawrence Konner, jeden z jego scenarzystów, postanowili opowiedzieć o początkach najsłynniejszego telewizyjnego rodu gangsterów. 

O czym opowie prequel „Rodziny Soprano”?

Roboczy tytuł produkcji to „The Many Saints of Newark”. Akcja ma toczyć się w latach 60., a więc w czasach gdy Afroamerykanie i Włosi zamieszkujący Stany Zjednoczone byli do siebie wrogo nastawieni, a sytuacja między nimi zaogniała się szczególnie wtedy, gdy do głosu dochodzili gangsterzy z obydwu stron. O samej fabule na razie nic więcej nie wiadomo, jednak pewne jest, że w filmie zobaczymy niektóre uwielbiane przez widzów postaci. 

„Rodzina Soprano” - jacy bohaterowie pojawią się w prequelu? 

Jak donosi magazyn Deadline, który pierwszy poinformował o powstającym prequelu, na dużym ekranie pojawią się prawdopodobnie Giovanni „Johnny Boy” Soprano, ojciec Tony'ego (którego w retrospekcjach grał Joseph Sivaro), młodsza wersja jego żony i matki Tony'ego, Livii Soprano, granej w serialu przez Nancy Marchand, a także wujek Tony'ego znany jako Junior, czyli Corrado John Soprano, w którego wcielał się Dominic Chianese.

Twórca „Rodziny Soprano” planował realizację kinowego prequelu serii już od dłuższego czasu. W 2017 roku w jednym z wywiadów udzielonych magazynowi EW powiedział, że rozważa zrealizowanie filmu związanego z serialem. Chase nie tylko napisze scenariusz, ale także wyprodukuje film i będzie miał znaczący wpływ na wybór reżysera. Przedstawiciele Warner Bros. pokładają wielkie nadzieje w jego projekcie. Toby Emmerich, szef studia, powiedział o nim:

David w mistrzowski sposób opowiada historie, dlatego wraz z naszymi kolegami z HBO jesteśmy niezwykle podekscytowani, że zdecydował się ponownie sięgnąć po ten temat i rozszerzyć świat rodziny Soprano w pełnometrażowym filmie. 

„Rodzina Soprano” jednym z najważniejszych seriali amerykańskiej telewizji

Serial Davida Chase'a był emitowany w latach 1999-2007 na antenie HBO. Produkcja ukazująca codzienne, rodzinne życie członków włoskiej mafii w Ameryce od samego początku zyskała status przełomowego osiągnięcia telewizji i zdobyła ogromne uznanie krytyków. „Rodzinę Soprano” chwalono przede wszystkim za nowatorskie podejście do tematu przemocy, amerykańskiej rodziny i włoskich imigrantów w USA. Produkcję wielokrotnie nagradzano. Na przestrzeni 8 lat zdobyła 21 nagród Emmy i 5 Złotych Globów.  

James Gandolfini wcielający się w głównego bohatera i głowę rodziny Soprano, Tony'ego, zmarł w 2013 roku. Prawdopodobnie właśnie z tego względu David Chase nie rozważał nigdy możliwości kontynuacji serialu i nie wyobrażał sobie powrotu do serii w żadnej innej formie niż filmowy prequel.

Data rozpoczęcia zdjęć nie jest jeszcze znana. Kiedy tylko dotrzemy do nowych informacji związanych z produkcją, od razu damy Wam znać.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.