Rozpoznaj horror po klaunie [QUIZ]

Sergiusz Kurczuk
10.08.2017 18:57
Rozpoznaj horror po klaunie [QUIZ] Fot. kadry z filmów

Klauny – dla jednych najśmieszniejsza forma rozrywki, dla innych największa trauma. Nie bez powodu ci  na pozór zabawni cyrkowcy często są bohaterami horrorów. Rozpoznasz film po klaunie?

Klauny często pojawiają się w filmach. Najczęściej jako postacie z horrorów. Chociaż celem ich istnienia jest wywoływać na twarzach ludzi szeroki uśmiech, nierzadko wywołują łzy przerażenia. W tych karykaturalnych postaciach jest coś demonicznego. Wielu ludzi, zamiast oglądać slapstickowe sztuczki, na widok klauna ucieka z wrzaskiem, gdzie pieprz rośnie.

Paniczny strach przed klaunami ma nawet swoją nazwę. To koulrofobia (od greckiego słowa „koulro” – chodzący na szczudłach). Psychologowie twierdzą, że irracjonalny lęk przed cyrkowymi pajacami bierze się stąd, że bije z nich przerysowana nienaturalność – od wyglądu, po sposób zachowania. Twórcy horrorów chętnie wykorzystują ten lęk i umieszczają postać przerażającego klauna w swoich filmach. Już 8 września w kinach pojawi się nowa wersja „Tego” na podstawie prozy Stephena Kinga.

Sprawdź swoją wiedzę o klaunach z horrorów. Rozpoznasz film po klaunie?

Rozwiąż quiz

1. Co to za film?

1. Fot. foto: kadr z filmu

1. Co to za film?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.