Rozpoznasz zagraniczny film po scenie morderstwa? [QUIZ]

Robert Skowronski
03.04.2017 14:05
Rozpoznasz zagraniczny film po scenie morderstwa? [QUIZ] Fot. kadr z filmu

Ręka, noga, mózg na ścianie. Kino nie raz i nie dwa pokazało ekran skąpany we krwi. Czy rozpoznacie po kadrze film, z którego pochodzi dana scena morderstwa?

Dla dramaturgicznego dobra warto niekiedy tu i ówdzie dorzucić do fabuły trupa albo dwa, a niekiedy nawet całą ich masę. Łzy wzruszenia, gdy ginie protagonista lub też okrzyki radości, gdy na tamtą stronę przechodzi główny czarny charakter.

Do takich scen dochodzi w całej masie filmów z różnych gatunków. Nie starczyłoby tomów, aby udokumentować całą historię zabójstw, do których dochodziło na ekranie od czasów powstania kinematografu. Morderstwa mogą odbywać się na różnym tle - te dokonane z miłości, zemsty i całej gamy innych pobudek.

Czasami krwawe sekwencje przedstawiane są przy wizualnym pięknie, innym razem potrafią zaszokować swoją dosłownością i brutalnością. Są pociągające i przerażające, fascynujące, ale i obrzydzające. Jak je pamiętacie? Quiz nie jest dla ludzi o słabych nerwach. Niech poleje się krew. Siekiery, noże i pistolety w dłoń.

Rozwiąż quiz

Z którego filmu jest to kadr?

1 Fot. foto: materiały prasowe

Z którego filmu jest to kadr?

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie do filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers czy „Kevina samego w domu”? Dowiedz się też którym rycerzem Jedi jesteś.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.