Russell Crowe zbudował replikę swojego pubu na planie „Mumii”

Kamil Dachnij
13.06.2017 11:24
Russell Crowe zbudował replikę swojego pubu na planie „Mumii” Fot. kadr z filmu

Każdy, kto widział najnowszą „Mumię” Alexa Kurtzmanna mógł spostrzec, że aktorzy musieli bawić się przednio na planie. W szczególności za sprawą Russella Crowe’a. 

Nowozelandzki aktor słynie nie tylko ze swoich dużych umiejętności aktorskich, czego potwierdzeniem jest Oskar za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie „Gladiator” z 2000 roku, ale też z dość porywistego temperamentu. Russell Crowe znany jest także z wielu ciekawych zainteresowań – swego czasu posiadał udziały w lidze rugby i był nawet wokalistą w zespole 30 Odd Foot Of Grunts! Jest również właścicielem pubu w Australii i tak bardzo uwielbia to miejsce, że postanowił stworzyć jego replikę na Londyńskim planie zdjęciowym „Mumii”. Jake Johnson, który wcielił się w filmie w kolegę postaci granej przez Toma Cruise’a, wyjawił ostatnio:

Zbudował w hali zdjęciowej w Anglii replikę swojego australijskiego pubu i zrobił wielką imprezę pewnej nocy. Jeśli nie kochasz gościa, który robi takie rzeczy, to coś musi być z tobą nie tak.

Pomijając wręcz przesadny perfekcjonizm Toma Cruise’a w pewnej sekwencji, widać, że kręcenie „Mumii” odbywało się w dość luźnej atmosferze, w której nieraz musiało pęknąć wiele litrów alkoholu. To wyraźnie sugeruje, że aktorzy byli świadomi o graniu w filmie o wątpliwej jakości. Potwierdzeniem tego są wszystkie recenzje pierwszego aktu Dark Universe, nie pozostawiające na obrazie suchej nitki. Co więcej, jego niezbyt spektakularny wynik finansowy oznaczać może jedno – prawdopodobnie nigdy nie dojdzie do kontynuacji, a trudno też uwierzyć w to, że Tom Cruise chciałby ponownie wcielić się w role Nicka Mortona. Aktor znany jest z tego, że poświęca się dla roli nawet w filmach rozrywkowych, ale pewnych granic nie przekroczy.

Za to Universal chyba nie musi się martwić o udział Russella Crowe’a, który w „Mumii” gra Dr Henry’ego Jekylla. Sposób, w jaki skonstruowana jest fabuła pozwala mu na pojawienie się w praktycznie każdym projekcie nowego uniwersum – czy będzie to Niewidzialny Człowiek z Johnnym Deppem, czy „Narzeczona Frankensteina”, która zaplanowana jest jako drugi film z Dark Universe

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.