Ruszyła akcja wsparcia dla kin studyjnych. Jak możemy pomóc lokalnym miejscówkom?
29.04.2020 12:50
Ruszyła akcja wsparcia dla kin studyjnych. Jak możemy pomóc lokalnym miejscówkom? Fot. materiały prasowe

Kanał telewizyjny Kino TV zwraca uwagę na trudną sytuację branży kinowej i wspólnie z widzami postanawia wesprzeć kina studyjne i lokalne w tym wymagającym czasie. 

W ramach akcji #pomagamzKinoTV ruszyła dedykowana strona internetowa umożliwiająca bezpłatną rezerwację symbolicznych biletów na domowe seanse "Filmów Twojego życia" na Kino TV. Za generowane bezkosztowo dla użytkowników bilety, stacja przekaże po 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Dodatkowo, uczestnicy akcji mogą również wspierać zbiórkę indywidualnymi wpłatami. 

Ruszyła akcja wsparcia dla lokalnych kin

W wyniku konieczności zaprzestania działalności, wiele małych kin, studyjnych i lokalnych, stanęło w obliczu ogromnego kryzysu. Wiadomo już, że plan stopniowego odmrażania gospodarki przewiduje ponowne otwarcie kin na ostatnim, czwartym etapie. Dlatego teraz, kameralne kina takie jak warszawskie Kino Amondo, krakowska Agrafka, poznańskie Rialto czy Charlie w Łodzi, proszą o wsparcie.

Jak mówi w oficjalnym oświadczeniu prasowym prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych, Marlena Gabryszewska:

Kina istnieją dla widzów, ale też dzięki widzom. Sytuacja, z którą przyszło nam się mierzyć jest naprawdę poważna. Wierzymy jednak, że tak, jak miłośnicy sztuki filmowej mogą liczyć na niezawodne repertuary naszych kin, tak my możemy liczyć na wsparcie fanów srebrnego ekranu. Mając na uwadze perspektywę zapowiadanych kolejnych miesięcy kwarantanny, abyśmy mogli wrócić i wciąż cieszyć naszych widzów, potrzebne jest każde wsparcie.

Przeczytaj także

Według niej, aż 30% kin należących do Stowarzyszenia Kin Studyjnych to kina prywatne, które nie korzystają z dotacji miejskich czy rządowych na bieżące funkcjonowanie. Podstawą ich działalności wciąż pozostają wpływy z grania regularnego repertuaru, co w obecnej sytuacji stało się po prostu niemożliwe

Z propozycją wsparcia kin studyjnych wychodzi Kino TV - w ramach akcji #pomagamzKinoTV na stronie www.pomagam.kinotv.pl można zarezerwować bezpłatny bilet na domowy seans "Filmów Twojego życia" na Kino TV. W proponowanym repertuarze znajdziemy m.in. "Pulp Fiction", czy "Siedem lat w Tybecie".  Za wygenerowane w ramach akcji bilety, Kino TV przekaże po 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych

Dodatkowo, jeśli tylko uczestnicy akcji uznają, że są w stanie zrobić jeszcze więcej, mogą w łatwy sposób doliczyć dowolną kwotę, jaką chcieliby wesprzeć zagrożone kina w ramach indywidualnej wpłaty. Zebrana w ramach akcji #pomagamzKinoTV suma zostanie przekazana na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.