28.01.2020 09:13

Ruszyła produkcja "The Batman". Poznaliśmy oficjalne logo filmu

Rozpoczęły się zdjęcia do długo wyczekiwanego filmu "The Batman" w reżyserii Matta Reevesa z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Twórcy podzielili się zdjęciem z pierwszego dnia prac.

Batman
foto: materiały prasowe/Warner Games

Po latach oczekiwań, plotek, zmian personalnych i cofanych decyzji, reżyser Matt Reeves nareszcie oficjalnie potwierdził na Twitterze, że ruszyła produkcja filmu "The Batman". Przy okazji artysta pokazał nam też oficjalne logo, które nawiązuje do niedalekiej przeszłości.

Batman - ruszyły zdjęcia do filmu

Logotyp filmu "The Batman" jest bowiem czerwony, co sporo fanów może powiązać z "Batmanem przyszłości", czyli popularną bajką z przełomu XX i XXI wieku. Nie powinniśmy się jednak doszukiwać tutaj drugiego dna - Reeves od początku utrzymywał, że planuje opowiedzieć historię młodego Mrocznego Rycerza, więc raczej nie powinniśmy się spodziewać Neo-Gotham i obecności Terry'ego McGinnisa. 

Zobaczcie logo udostępnione przez Matta Reevesa:

Invision/Invision/East News
Invision/Invision/East News
Przeczytaj także "The Batman": Robert Pattinson jest gotowy na poprowadzenie postaci w zupełnie nowym kierunku

Robert Pattinson zagra w filmie główną rolę, a na ekranie będzie mu towarzyszyć prawdziwa obsada gwiazd. Wśród nich: Jeffrey Wright jako komisarz Jim Gordon, Zoë Kravitz jako Selina Kyle/Catwoman, Paul Dano jako Edward Nashton/The Riddler, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth, Colin Farrell jako Oswald Cobblepot/The Penguin, John Turturro jako Carmine Falcone oraz Peter Sarsgaard w niezdradzonej dotąd roli.

Również szczegóły fabularne pozostają nieznane, ale nieoficjalnie mówi się o tym, że produkcja jest inspirowana popularną serią "The Long Halloween", w której Batman musi powstrzymać zabójcę mordującego w kolejne święta. Film "The Batman" ma zadebiutować w lipcu 2021 roku.

Robert Pattinson
Robert Pattinson
Przeczytaj także "The Batman" - zobaczcie Roberta Pattinsona i Colina Farrella na zdjęciach z planu
Tagi: News Batman Robert Pattinson DC Comics