Ruszyły zdjęcia do "Thor: Love and Thunder". Hemsworth i Waititi pokazali materiały z planu

27.01.2021 12:08
Ruszyły zdjęcia do "Thor: Love and Thunder". Hemsworth i Waititi pokazali materiały z planu Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Reżyser "Thora: Ragnarok", "Co robimy w ukryciu", czy "Jojo Rabbita" pochwalił się zdjęciami z pierwszego dnia zdjęć do swojego kolejnego projektu. O dziwo, jego nowy post był całkowicie "na poważnie".

Taika Waititi podzielił się zdjęciami z planu Thora: Love and Thunder

Nagrodzony Oscarem reżyser i scenarzysta zdradził, że ruszyły zdjęcia do "Thora: Love and Thunder". Waititi i Hemsworth pojawili się w Australii, aby nakręcić kolejną odsłonę przygód nordyckiego boga, a przed rozpoczęciem zdjęć urządzili celebrację powitalną, w której udział wzięli rdzenni mieszkańcy okolicznych terenów. Waitii podzielił się zdjęciami z ceremonii na swoim Twitterze.

Polecamy

Reżyser podkreślił powagę tego wydarzenia, stroniąc od typowych dla niego żartów. Podkreślił, że jego zdaniem ważne jest celebrowanie okolicznej kultury i oddanie hołdu członkom społeczności. Sam Waititi jest Maorysem, dlatego ta niecodzienna dla niego powaga i szacunek dla narodów Gadigal i Bidiagal są całkowicie zrozumiałe:

Zaczęliśmy zdjęcia do "Love & Thunder" ceremonią powitalną przygotowaną przez tancerzy Gamay z narodów Gadigal i Bidiagal oraz karakią ze strony Te Aranganui. Zachęcam wszystkich filmowców do zapoznania się z rdzennymi mieszkańcami okolic, gdzie kręcicie swoje filmy. Nie tylko dlatego, że warto to zrobić, ale to po prostu słuszne działanie.

Polecamy

W filmie "Thor: Love and Thunder" powróci m.in. Natalie Portman, która w dwóch pierwszych odsłonach serii wcielała się w naukowiec Jane Foster, miłość Thora. Tym razem postać sama przywdzieje pelerynę i młot, stając się Bogini Piorunów.

Oprócz duetu Portman-Hemsworth, w filmie pojawią się: Tessa Thompson jako Walkiria, królowa Nowego Asgardu, a także Strażnicy Galaktyki - w końcu ostatnio Thora widzieliśmy właśnie na pokładzie ich statku. Potwierdzono udział Chrisa Pratta, Pom Klementieff oraz Dave'a Batisty, więc spodziewamy się, że Vin Diesiel i Bradley Cooper znowu podłożą głosy Grootowi i "Królikowi".

Głównego antagonistę w filmie zagra Christian Bale - ten wcieli się w Gorra, Rzeźnika Bogów. Premiera filmu planowana jest na 6 maja 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.