11.05.2018 14:09

Ryan Coogler chciałby zrobić film o samych bohaterkach „Black Panthera”

Reżyser filmu o superbohaterze z Wakandy bardzo ceni sobie żeńskie postaci z „Black Panthera” i z wielką chęcią opowiedziałby o nich w osobnej produkcji.

Nakia, Shuri, Okoje
foto: materiały prasowe

„Black Panther” okazał się przełomową produkcją w dziejach filmów superbohaterskich, co przełożyło się na jego wyniki finansowe i uplasowało na 10. pozycji wśród najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Opowieść o przywódcy Wakandy porwała serca widzów, szczególnie wśród mniejszości, ukazując, że pierwszoplanowy superbohater w blockbusterze gigantycznej franczyzy wcale nie musi być biały, a jego świat nie musi skupiać się na USA. W „Black Pantherze” ze swojej pozycji dumne są również kobiety. Zaprezentowane w filmie bohaterki są bowiem silne, niezależne, inteligentne i pewne swoich racji.

Podczas trwającego właśnie festiwalu w Cannes, reżyser tego wyjątkowego superhero movie przyznał, że z chęcią zrealizowałby film o samych żeńskich postaciach „Black Panthera”.

Czy powstanie „Black Panther” w wersji kobiecej?

Ramin Setoodeh z nowojorskiego oddziału Variety miał okazję rozmawiać z Ryanem Cooglerem o jego hitowej produkcji. Reżyser stwierdził, że bohaterki w „Black Pantherze” są nie tylko ważną częścią historii, lecz są wręcz istotniejsze od męskich postaci i gdyby tylko nadarzyła się okazja, z radością poświęciłby im swój kolejny film.

"

Ryan Coogler w odpowiedzi na to, że kobiety w #BlackPanther są tak ważne jak męskie postaci: „Myślę, że można by się sprzeczać, że są nawet ważniejsze”. "

"

Ryan Coogler o tym, czy zrobiłby żeński sequel #BlackPanther: „To byłoby fantastyczne, gdyby pojawiła się taka możliwość. "

Czy żeński sequel „Black Panthera” ma szanse powstać? Biorąc pod uwagę fakt, że po 10 latach istnienia MCU dopiero w 2019 roku na ekrany trafi film stawiający w centrum superbohaterkę, nie należy pokładać w tym wielkich nadziei. Bo choć Nakia, Shuri czy Okoye są bardzo fascynującymi postaciami, w kolejce po solowy film stoi przed nimi cała masa superheroin Marvela, m.in. Black Widow.

Na razie w planach jest klasyczny sequel „Black Panthera”, w którym zapewne w roli głównej powróci Chadwick Boseman w roli T’Challi. Premiera została zapowiedziana dopiero na 2020 rok, za to już niebawem czeka nas premiera pierwszej części filmu na DVD i Blu-Ray.

Domowe wydanie „Black Panthera” zadebiutuje na polskim rynku 20 czerwca 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Black Panther