Ryan Coogler chciałby zrobić film o samych bohaterkach „Black Panthera”

Natalia Hluzow
11.05.2018 14:09
Ryan Coogler chciałby zrobić film o samych bohaterkach „Black Panthera” Fot. materiały prasowe

Reżyser filmu o superbohaterze z Wakandy bardzo ceni sobie żeńskie postaci z „Black Panthera” i z wielką chęcią opowiedziałby o nich w osobnej produkcji.

„Black Panther” okazał się przełomową produkcją w dziejach filmów superbohaterskich, co przełożyło się na jego wyniki finansowe i uplasowało na 10. pozycji wśród najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Opowieść o przywódcy Wakandy porwała serca widzów, szczególnie wśród mniejszości, ukazując, że pierwszoplanowy superbohater w blockbusterze gigantycznej franczyzy wcale nie musi być biały, a jego świat nie musi skupiać się na USA. W „Black Pantherze” ze swojej pozycji dumne są również kobiety. Zaprezentowane w filmie bohaterki są bowiem silne, niezależne, inteligentne i pewne swoich racji.

Podczas trwającego właśnie festiwalu w Cannes, reżyser tego wyjątkowego superhero movie przyznał, że z chęcią zrealizowałby film o samych żeńskich postaciach „Black Panthera”.

Czy powstanie „Black Panther” w wersji kobiecej?

Ramin Setoodeh z nowojorskiego oddziału Variety miał okazję rozmawiać z Ryanem Cooglerem o jego hitowej produkcji. Reżyser stwierdził, że bohaterki w „Black Pantherze” są nie tylko ważną częścią historii, lecz są wręcz istotniejsze od męskich postaci i gdyby tylko nadarzyła się okazja, z radością poświęciłby im swój kolejny film.

Ryan Coogler w odpowiedzi na to, że kobiety w #BlackPanther są tak ważne jak męskie postaci: „Myślę, że można by się sprzeczać, że są nawet ważniejsze”.

Ryan Coogler o tym, czy zrobiłby żeński sequel #BlackPanther: „To byłoby fantastyczne, gdyby pojawiła się taka możliwość.

Czy żeński sequel „Black Panthera” ma szanse powstać? Biorąc pod uwagę fakt, że po 10 latach istnienia MCU dopiero w 2019 roku na ekrany trafi film stawiający w centrum superbohaterkę, nie należy pokładać w tym wielkich nadziei. Bo choć Nakia, Shuri czy Okoye są bardzo fascynującymi postaciami, w kolejce po solowy film stoi przed nimi cała masa superheroin Marvela, m.in. Black Widow.

Na razie w planach jest klasyczny sequel „Black Panthera”, w którym zapewne w roli głównej powróci Chadwick Boseman w roli T’Challi. Premiera została zapowiedziana dopiero na 2020 rok, za to już niebawem czeka nas premiera pierwszej części filmu na DVD i Blu-Ray.

Domowe wydanie „Black Panthera” zadebiutuje na polskim rynku 20 czerwca 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.