14.07.2016 12:11

Ryan Gosling śpiewa i tańczy w zwiastunie „La La Land”

Roztańczeni i rozśpiewani Ryan Gosling i Emma Stone w zwiastunie „La La Land” od twórcy „Whiplash”. Zobaczcie pierwszy trailer produkcji.

Ryan Gosling śpiewa i tańczy w zwiastunie „La La Land”
foto: kadr z filmu

Damien Chazelle już w poprzednim swoim dziele zmierzył się z muzyczną tematyką. Reżyser nie zamierza zmieniać kierunku, choć tym razem całość przybierze formę musicalu zdającego się być formą hołdu złożonego klasycznemu hollywoodzkiemu gatunkowi. Scenariusz do „La La Land” napisał sam reżyser, a obraz ma zadebiutować na 73. festiwalu filmowego w Wenecji. Film otworzy zresztą to wydarzenie.

Fabuła dzieła skupiać się będzie na młodej, aspirującej aktorce Mii (Emma Stone) ulegającej fascynacji charyzmatycznym pianistą jazzowym, Sebastianem (Ryan Gosling). Spotykają się w Los Angeles i zakochują się w sobie. Związek zostawiony jednak na próbę, gdy uda im się osiągnąć sukces w branży. Miłość i sztuka nie zawsze idą ze sobą w parze.

Początkowo jako gwiazdy filmu reżyser widział Milesa Tellera i Emmę Watson - plany jednak uległy zmianie. W pozostałych rolach ujrzymy też J.K. Simmonsa, Sonoyę Mizuno, Jessicę Rothe, Callię Hernandez i Finna Wittrocka. Obraz do regularnej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych trafi 2 grudnia 2016 roku. Damien Chazelle z pewnością ostrzy zęby na Oscara. Być może takowego otrzyma za ścieżkę dźwiękową. W udostępnionym zwiastunie możemy usłyszeć oryginalny utwór „City of Stars”. Czy zdobędzie statuetkę? Czas pokaże.

Zobaczcie zwiastun filmu „La La Land”:

Ryan Gosling i Damien Chazelle spotkają się też na planie „First Man”. Będzie to opowieść o pierwszym człowieku na Księżycu, którym był Neil A. Armstrong. Scenariusz pisze Josh Singer („Spotlight”) na podstawie książki „First Man: The Life of Neil A. Armstrong”. Do przeniesienia publikacji na wielki ekran zabierali się już Clint Eastwood oraz Nicole Perlman.

Z kolei Emma Stone miałaby zagrać Agathę Christie w filmie studia Paramount. Fabuła dzieła ma się skoncentrować na tajemnicy zniknięcia autorki w 1926 roku na 11 dni. Aktorka ma się tez pojawić w serialu „Maniac” u boku Jonah Hilla. Ma to być rozplanowany na dwa sezony serial komediowy składający się z półgodzinnych odcinków, których reżyserem byłby Cary Fukunaga. Całość stanowiłaby remake norweskiego serialu „Maniac” autorstwa Håkona Basta Mossigego.

Jak Wam się podoba zwiastun „La La Land”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny