29.07.2019 12:12

Ryan Reynolds śmieszkuje i zapowiada Deadpoola w 5. fazie MCU

W weekend minęło dokładnie 5 lat od wypuszczenia na świat "przecieku" z "Deadpoola", w którym mogliśmy usłyszeć Ryana Reynoldsa w roli najemnika z niewyparzoną gębą. 

Deadpool
foto: kadr z filmu "Deadpool"/Fox

Przeciek spowodował, że Fox w końcu się ugiął i postanowił sfinansować "Deadpoola" z Reynoldsem w roli głównej. Film otrzymał niski (jak na kino superbohaterskie) budżet, mało znanego reżysera, który wcześniej zajmował się efektami specjalnymi, a Ryan Reynolds płacił scenarzystom z własnej kieszeni. Produkcja okazała się jednak hitem i udowodniła, że filmy tylko dla dorosłych o bohaterach Marvela i DC są w stanie zarobić dużo pieniędzy.

Deadpool 3 będzie w 5. fazie MCU?

Produkcja od tamtego czasu doczekała się kontynuacji, która nie była tak dobrze oceniana, jak poprzednik, ale zarobiła podobną ilość pieniędzy. Fani definitywnie nie mogą się doczekać filmu "X-Force" lub "Deadpool 3", w których oprócz najemnika z niewyparzoną gębą zobaczymy też innych mutantów. 

Deadpool
Deadpool
Przeczytaj także Marvel wprowadzi Deadpoola do MCU w "Spider-Manie 3"?

W ostatni weekend lipca 2019 roku była 5 rocznica premiery wspomnianego "przecieku", który doprowadził do powstania całej franczyzy. Reynolds udostępnił na swoim Instagramie zdjęcie z poszlakami, obiecując jednocześnie, że postara się odkryć, kto wrzucił do internetu fragment "Deadpoola". Napisał także, że jego śledztwo weszło w rok 5, lub jak woli je nazywać, "fazę 5". Czyżby to miało być nawiązanie do obecności "Deadpoola" w fazie 5 Marvel Cinematic Universe?

Wydaje się, że tak - w niedawno zapowiedzianej fazie 4 nie zobaczyliśmy żadnego filmu i serialu związanego z mutantami i Fantastyczną Czwórką. Kevin Feige zapowiedział jednak, że niedługo na ekranach zobaczymy wszystkie postaci, które jeszcze do niedawna widzieliśmy w filmach 21st Century Fox. Wśród nich znajdzie się pewnie także Deadpool. 

Tagi: News Deadpool Ryan Reynolds