23.05.2018 11:23

„Six Underground”: Ryan Reynolds zagra w filmie Netfliksa w reżyserii Michaela Baya

Ryan Reynolds i Michael Bay połączą siły na planie kolejnej superprodukcji Netfliksa. „Six Underground” będzie jednym z najdroższych filmów serwisu.

Ryan Reynolds i Michael Bay
foto: Marion Curtis/Starpix/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Michael Buckner/Variety/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Netflix pnie się coraz wyżej – nie tylko pod kątem zasięgu i zarobków, ale także w kwestii pozyskiwania światowej sławy gwiazd i osobistości. Dzień po ogłoszeniu, że Barack i Michelle Obama zawarli długoterminową umowę z gigantem streamingowym, pojawiła się informacja, że kolejny film Michaela Baya, jednego z najbardziej dochodowych reżyserów w historii, będzie współfinansowany i dystrybuowany przez platformę Netflix. W jedną z głównych ról wcieli się natomiast sam Deadpool, czyli Ryan Reynolds.

„Six Underground” – Ryan Reynolds miliarderem?

Choć nie pojawił się jeszcze oficjalny opis fabuły, źródła The Hollywood Reporter donoszą, że „Six Underground” ma opowiadać o grupie 6 miliarderów, którzy po upozorowaniu własnej śmierci, zakładają elitarną grupę ścigającą złoczyńców. Biorąc pod uwagę fakt, że „Six Underground” będzie dziełem tria z „Deadpoola” i Michaela Baya – możemy spodziewać się pełnej humoru i akcji mieszanki wybuchowej.

Scenariusz filmu napiszą bowiem scenarzyści „Deadpoola” i „Deadpoola 2”,  Paul Wernick i Rhett Reese, którzy będą również producentami wykonawczymi. Produkcją zajmie się natomiast sam Michael Bay i studio Skydance.

„Six Underground” ma być jednym z najdroższych przedsięwzięć Netfliksa, obok „Irishmana” Martina Scorsese i „Bright” z Willem Smithem w roli głównej. Netflix zaoferował Bayowi budżet o wysokości 125 milinów dolarów.

Zdjęcia do „Six Underground” mają rozpocząć się latem 2018. Premiera w Netflix jest przewidziana na 2019 rok.

Natalia Hluzow
Tagi: News Michael Bay Netflix Ryan Reynolds