Rysiek z „Klanu” zagra w „Mój stary to fanatyk wędkarstwa”
Robert Skowronski
28.10.2016 08:23
Rysiek z „Klanu” zagra w „Mój stary to fanatyk wędkarstwa” Fot. Ons.pl + Dzik Pejnta

Piotr Cyrwus zagra w copypascie, która dostała dofinansowanie wynoszące 110 tysięcy złotych. Szykuje się hit.

Czym jest copypasta? Jak wyjaśnia internetowy słownik to nazwa pochodząca od dwóch angielskich słów: copy - kopiuj i paste - wklej. Termin oznacza tekst, który jest kopiowany i wstawiany w internecie. Określenie to zazwyczaj stosuje się do różnego rodzaju memów występujących w formie tekstu i których powszechność jest na tyle duża, że są ogólnie rozpoznawane.

W tym przypadku mamy do czynienia z wklejaną na forach i w mediach społecznościowych historią, która w żartobliwy, choć wulgarny sposób opisuje relację syna z jego ojcem, opętanym obsesją na punkcie łowienia ryb. Informację o udziale Piotra Cyrwusa w projekcie na antenie Off Radia Kraków podał reżyser filmu, Michał Tylka:

Mogę już oficjalnie powiedzieć, że główną rolę w filmie „Fanatyk” zagra Piotr Cyrwus. Rozpoczęliśmy już próby.

Niewykluczone, że w „Fanatyku”, który rozpoczyna się od słów „Mój stary to fanatyk wędkarstwa” (pod tą nazwą znany też był w internecie) pojawi się także inne znane nazwisko:

Od początku pracy nad tym projektem myśleliśmy o tym, żeby Marian Dziędziel zagrał jedną z ról. Nie chciałem jednak, żeby zagrał głównego bohatera. On jest zbyt sędziwy. W scenariuszu mamy ojca rodziny, którego syn ma 22 lata. Potrzebowałem młodszego aktora. Jest duża szansa, że pan Dziędziel zagra w naszym filmie, ale nie główną rolę.

„Fanatyk” nie jest dla 27-letniego Michała Tylki debiutem. Ma on już na koncie kilka teledysków, a także uczestniczył ze znajomymi w krakowskim festiwalu, którego idea sprowadzała się do nakręcenia filmu w ciągu 48 godzin - tak powstałe dzieło wygrało w czterech kategoriach i było wyświetlane w Los Angeles. Tak wygląda obraz, który wówczas powstał:

Krakowski Klaster Filmowy w ramach Małopolskiego Studia Debiutów przyznał scenariuszowi filmu „Fanatyk” 110 tysięcy złotych nagrody. Obraz będzie też wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Komisja w swoim uzasadnieniu podała, że nie udało jej się wcześniej spotkać z tak zgrabnie napisanym tekstem u tak młodego twórcy.

Jak już wspomnieliśmy „Fanatyk” bazować będzie na copypascie „Mój stary to fanatyk wędkarstwa”. Jej autorem jest niejaki Malcolm XD, który nie ujawnia swojej tożsamości. To właśnie on wraz z Michałem Tylką stworzyli scenariusz filmu. Tak brzmi materiał wyjściowy do ich wspólnego projektu:

Czy tak będzie wyglądała gra Piotra Cyrwusa w nadchodzącym projekcie?

Piotr Cyrwus w ostatnim czasie wziął udział w akcji pomagającej fundacji Miasto Kotów w serwisie Charytatywni.allegro.pl. Wcielił się tam w mafijnego bossa, którego grupa stara się pozyskać środki poprzez działalność internetową.

„Fanatyk” powinien być gotowy z końcem marca 2017 roku. Data prawdopodobnie nie ulegnie zmianie, gdyż twórcy mają zobowiązania wobec Krakowskiego Klastra Filmowego. Obraz ma trwać ok. 30 minut. Z racji tego, że na ekranie pojawią się efekty specjalne ma wkrótce ruszyć internetowa zbiórka pieniędzy, aby móc powiększyć budżet ekranizacji copypasty.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.