30.06.2017 10:35

Ryuk wychodzi z cienia w zwiastunie filmu „Death Note”

Manga Tsugumi Ohby oraz Takeshiego Obaty doczekała się nowego trailera. Zobaczcie zapowiedź oryginalnego filmu serwisu Netflix.

Ryuk wychodzi z cienia w zwiastunie filmu „Death Note”
foto: kadr z wideo

Reżyserem dzieła jest Adam Wingard, człowiek odpowiedzialny za „Gościa” oraz „Blair Witch”. Na ekranie zobaczymy takich aktorów, jak Nat Wolff, Margaret Qualley, Lakeith Stanfield, Paul Nakauchi, Shea Whigham oraz Willem Dafoe. Ostatni z wymienionych podkłada głos pod demonicznego boga śmierci, Ryuka.

„Death Note” opowiada historię licealisty, Lighta Turnera (w oryginale Light Yagami), który wchodzi w posiadanie nadnaturalnego notatnika boga śmierci. Jeżeli właściciel zapisze na jego kartach czyjeś imię i nazwisko, to ta osoba umrze. Mając taką moc bohater zaczyna posyłać do piachu tych, którzy jego zdaniem nie są godni tego, aby stąpać po ziemi.

Film zadebiutuje na platformie Netflix 25 sierpnia 2017 roku. W oczekiwaniu na ten dzień możemy zobaczyć nowy zwiastun „Death Note'a”:

„Death Note” oczywiście bazuje na wyjściowym materiale, ale nie stara się go trzymać kurczowo. Decyzja o tym zapadła dość szybko, o czym opowiedział Adam Wingard:

"

Im bardziej starałem się w 100% trzymać materiału źródłowego, tym bardziej wszystko się rozpadało. Wszystko dzieje się w innym państwie, w innym środowisku, a musiałem też spiąć to co znane z anime w dwugodzinnym filmie. Musiałem się zastanowić co te motywy oznaczają dla współczesnej Ameryki i jak wpływają na opowiadaną historię. Na wstępnym etapie pracy czytałem ponownie mangę i zastanawiałem się jak to przetłumaczyć na realia Stanów Zjednoczonych. "

Wcześniej zaprezentowano już plakat filmu:

death-note-ryuk-poster

Scenariusz do filmu napisali Vlas Parlapanides, Jeremy Slater i Charley Parlapanides. Słynna manga doczekała się już w przeszłości przeniesienia na ekran z prawdziwymi aktorami. W 2006 roku powstał japoński „Death Note: Ostatnie imię”, zaś dekadę później mogliśmy oglądać, także pochodzący z Kraju Kwitnącej Wiśni, „Death Note: Light Up The New World”.

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Death Note