06.03.2020 16:11

"Sala samobójców. Hejter" - Jurek Owsiak o nowym filmie Jana Komasy: "Świetny thriller"

Jurek Owsiak widział już najnowszy film Jana Komasy. Jak go ocenił?

Foto: Artur Zawadzki/REPORTER/ East News
Foto: Artur Zawadzki/REPORTER/ East News

"Sala samobójców. Hejter" to jedna z najgorętszych polskich premier tego sezonu. Najnowszy film Jana Komasy, a zarazem kontynuacja hitu z 2011 roku, zbiera wyśmienite recenzje. Swoimi wrażeniami podzielił się prezes WOŚP, Jerzy Owsiak. Co sądzi o filmie?

"Sala samobójców. Hejter" - Jurek Owsiak o nowym filmie Jana Komasy

Jerzy Owsiak jest działaczem charytatywnym i prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który osobiście mierzy się z hejtem na zaskakującą skalę. Nic zatem dziwnego, że postanowił zabrać głos w sprawie nowego filmu Jana Komasy. "Sala samobójców. Hejter" opowiada o tym, do jak wielkich tragedii doprowadzić może nienawiść, szyderstwo i tytułowy hejt, tak zakorzeniony w naszym społeczeństwie.

Zobacz też: "Sala samobójców. Hejter" - recenzja nowego filmu Jana Komasy  

Jerzy Owsiak jest filmem wyraźnie poruszony, nazywając go "świetnym thrillerem" i wychwalając reżysera. W swojej wypowiedzi skupił się przede wszystkim na tematyce filmu, podnosząc jak niebezpiecznym zjawiskiem jest hejt, z którym walczy każdego dnia. Pełną wypowiedź znajdziecie poniżej.

Premiera filmu "Sala samobójców. Hejter" odbyła się w dniu dzisiejszym, 6 marca 2020 roku. W rolach głównych wystąpili: Maciej Musiałowski, Vanessa Aleksander, Danuta Stenka, Jacek Koman, Agata Kulesza i Maciej Stuhr.

Zobacz też: Jan Komasa w drodze po kolejną nominację do Oscara? Film "Sala Samobójców. Hejter" będzie pokazywany na znanym festiwalu

Tagi: Film News polskie filmy Jan Komasa Hejter. Sala samobójców