29.11.2019 12:23

"Sala samobójców. Hejter" - kiedy ukaże się kontynuacja hitu Jana Komasy?

"Sala samobójców. Hejter" to kontynuacja głośnego filmu Jana Komasy z 2011 roku. Kiedy ukaże się film z Maciejem Musiałowskim w roli głównej?

Foto: materiały prasowe Kino Świat/  JAROSŁAW SOSIŃSKI / NAIMA FILM
Foto: materiały prasowe Kino Świat/ JAROSŁAW SOSIŃSKI / NAIMA FILM

"Sala samobójców. Hejter" to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji. O kontynuacji hitu Jana Komasy z 2011 roku było głośno już jakiś czas temu, potem temat nieco ucichł. Teraz "Hejter" wraca na tapetę. Poznaliśmy bowiem przybliżoną datę debiutu.

"Sala samobójców. Hejter" - fabuła

Jan Komasa to jednej z najbardziej obiecujących polskich reżyserów ostatnich lat. Licznie nagradzany twórca takich filmów jak "Miasto 44", "Powstanie Warszawskie" i "Boże Ciało" powraca z opowieścią o zepsuciu współczesnej młodzieży. "Sala Samobójców" odbiła się osiem lat temu szerokim echem, znacznie wpływając na rozwój kariery zarówno samego reżysera, jak i odtwórcy głównej roli - Jakuba Gierszała.

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Sala Samobójców"/  Studio Filmowe Kadr
Foto: Wojciech OLSZANKA/East News
Foto: Wojciech OLSZANKA/East News
Przeczytaj także Jan Komasa stworzy anglojęzyczny horror. O czym opowie "Sara"?

Kontynuacja filmu, "Sala samobójców. Hejter", opowie podobną historię. Poznamy tu losy Tomka - studenta prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Gdy chłopak zostaje wydalony z uczelni, postanawia zachować tę wieść dla siebie i wciąż czerpać korzyści finansowe od państwa Krasuckich - rodziców jego przyjaciółki z dzieciństwa, do której żywi skrywane uczucie. Gdy jego oszustwa wychodzą na jaw, Tomek zatrudnia się w agencji buzzmarketingowej, dzięki której uzyskuje dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Wtedy opracowuje podstępny plan.

Foto: materiały prasowe Kino Świat/  JAROSŁAW SOSIŃSKI / NAIMA FILM

"Sala samobójców. Hejter" to film określany mianem połączenia elektryzującego cyber-thrillera i współczesnej wersji "Romea i Julii", który ma wstrząsnąć opinią publiczną.

W filmie "Sala samobójców. Hejter" zagra Maciej Musiałowski. Zobaczcie zdjęcia z produkcji
W filmie "Sala samobójców. Hejter" zagra Maciej Musiałowski. Zobaczcie zdjęcia z produkcji
Przeczytaj także W filmie "Sala samobójców. Hejter" zagra Maciej Musiałowski. Zobaczcie zdjęcia z produkcji

"Sala samobójców. Hejter" - obsada

W roli głównej wystąpi Maciej Musiałowski. Na ekranie towarzyszyć mu będą między innymi Vanessa Aleksander, Danuta Stenka, Agata Kulesza, Maciej Stuhr, Jacek Koman i Adam Gradowski.

Boże ciało
Boże ciało
Przeczytaj także Oscary 2020: "Boże ciało" kontra długa lista rywali. Czy polski film ma szansę na prestiżową nagrodę?

"Sala samobójców. Hejter" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu "Sala samobójców. Hejter" jest Jan Komasa, scenariusz zaś wyszedł spod pióra Mateusza Pacewicza. Za produkcję odpowiadają Jerzy Kapuściński i Wojciech Kabarowski z Naima Film. Choć dokładna data premiery wciąż nie jest znana, wiemy, że "Sala samobójców. Hejter" ukaże się wiosną 2020 roku.

Zobacz też: Polskie filmy, które ukażą się w 2020 roku

Tagi: Film News polskie filmy Jan Komasa Hejter. Sala samobójców