24.01.2020 10:48

"Sala samobójców. Hejter" - pierwszy teaser nowego filmu Jana Komasy

W sieci pojawił się teaser nowego filmu Jana Komasy i Mateusza Pacewicza - twórców nominowanego do Oscara "Bożego ciała". Jak prezentuje się kontynuacja "Sali samobójców"?

Sala samobójców. Hejter
foto: kadr z filmu Sala samobójców. Hejter

Film "Sala samobójców" z 2011 roku cieszył się sporym zainteresowaniem i miał bardzo podzielone opinie zarówno krytyków, jak i widzów. Przez jednych uznany za portret młodego pokolenia, przez innych za nieudolną i mijającą się z rzeczywistością historię użytkownikach internetu. Od jego premiery minęła jednak niemal dekada, a Jan Komasa zdążył w tym czasie zrobić kilka innych produkcji, w tym nominowane do Oscara 2020 "Boże ciało". Jego najnowszym filmem jest sequel "Sali samobójców". W sieci pojawił się pierwszy teaser kontynuacji.

"Sala samobójców. Hejter" - pierwszy teaser filmu

Chociaż nowy film Komasy jest kontynuacją części pierwszej, w główną rolę odegrają inne postacie, co nie znaczy, że zabraknie dobrze znanych twarzy. Film ponownie poruszy palące obecnie problemy związane z wirtualną rzeczywistością. Nie zabraknie jednak również bardziej uniwersalnej historii. Tym razem zobaczymy współczesną wersję historii Romea i Julii okraszoną nowymi technologiami i wątkami politycznymi. Scenarzysta nowej "Sali samobójców" - Mateusz Pacewicz ("Boże ciało"), opublikował na swoim Facebooku pierwszy teaser filmu. Zapowiedź trafiła też na kanał YouTube dystrybutora. Jak się prezentuje?

Główny bohater Tomek (Maciej Musiałowski) dostaje pracę w agencji reklamowej. Jego szefową zostaje Beata Santorska (Agata Kulesza) - matka protagonisty z części pierwszej. Dzięki nowej pozycji Tomek postanawia zemścić się na rodzicach dziewczyny (Vanessa Aleksander), w której się podkochuje. Potajemnie ingeruje w kampanię polityczną kandydata na prezydenta Warszawy (Maciej Stuhr), w którą zaangażowani są Krasuccy (Danuta Stenka i Jacek Koman). Hejterskie praktyki chłopaka zaczynają nabierać realnych kształtów, szczególnie kiedy do gry wkroczy tytułowa Sala samobójców.

W filmie "Sala samobójców. Hejter" zagra Maciej Musiałowski. Zobaczcie zdjęcia z produkcji
W filmie "Sala samobójców. Hejter" zagra Maciej Musiałowski. Zobaczcie zdjęcia z produkcji
Przeczytaj także W filmie "Sala samobójców. Hejter" zagra Maciej Musiałowski. Zobaczcie zdjęcia z produkcji

"Sala Samobójców. Hejter" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery filmu "Sala Samobójców. Hejter". Wiadomo jedynie, że zadebiutuje na ekranach polskich kin w marcu 2020 roku.
Czy "Sala Samobójców. Hejter" będzie kolejnym hitem polskiej kinematografii? Przekonamy się już za kilka tygodni.

Kolejny sukces "Bożego ciała"! Bartosz Bielenia wyróżniony Paszportem Polityki

Tagi: News polskie filmy Jan Komasa