24.08.2016 12:15

Samara powraca w zwiastunie „Rings”

Czarnowłosa dziewczynka znowu wypełźnie z telewizora, aby siać terror na kinowym ekranie. Zobaczcie 1. zwiastun „Rings”.

Samara powraca w zwiastunie „Rings”
foto: kadr z wideo

Rebooty i sequele są dziś wszędzie, w tym też w gatunku horroru. Ostatni raz Hollywood straszyło pomysłem zaczerpniętym od swoich azjatyckich braci ponad dekadę temu, a dokładniej przy okazji premiery „Ring 2” z 2005 roku. Fabryka Snów postanowiła ponownie sięgnąć po sprawdzoną koncepcję i dlatego 28 października 2016 ze studni wyłoni się kolejny raz mordercza Samara.

Będzie to trzecia odsłona trylogii zapoczątkowanej w 2002 roku przez obraz w reżyserii Gore'a Verbinskiego stanowiący remake dzieła Hideo Nakaty z 1998 roku. Poznamy historię młodej kobiety, która jest bardzo zatroskana o swojego chłopaka. Holt (Alex Roe) zaczął się od niej oddalać, po tym, jak obejrzał osławioną morderczą kasetę wideo. Dziewczyna poświęca się dla swojego wybranka i również ogląda taśmę. Odkrywa jednak, że w filmie zawarty jest kolejny film, którego nikt wcześniej nie widział. 

Obraz wyreżyserował F. Javier Gutierrez, a na ekranie pojawią się tacy aktorzy, jak Aimee Teegarden, Johnny Galecki czy Laura Wiggins. Zobaczcie pierwszy zwiastun „Rings”:

Odtwarzacze VHS są już martwe, a same kasety kosztują niekiedy małą fortunę. Świat zapomina o tym nośniku. Być może również Samara będzie musiała się w końcu przesiąść na DVD lub Blu-ray. Poprzednie odsłony filmu o morderczej taśmie zarobiły na całym świecie ponad 400 milionów dolarów. Być może podobnie będzie również z nową odsłoną cyklu.

Tęsknicie za innymi znanymi franczyzami z gatunku horroru? Spokojnie, na ekrany zmierza „Blair Witch”, „Ouija: Origin of Evil”, a w planach jest także nową wersję „Halloween” i wiele innych.

Samara, a raczej Sadako, czyli japońska wersja czarnowłosej dziewczynki, pojawiła się ostatnio w filmie „Sadako v Kayako”. Reżyserem filmu został Kôji Shiraishi, a jego dzieło miało premierę 18 czerwca 2016 roku. Yamamoto zagrała postać Yuuri Kurahashi, która trafia między Sadako i Kayako.

W sieci dostępny jest już zwiastun „Sadako v Kayako”, jednak chcąc coś z niego zrozumieć konieczna jest znajomość języka japońskiego:

Jak Wam się podoba zwiastun „Rings”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny The Ring