Samara powraca w zwiastunie „Rings”

Robert Skowronski
24.08.2016 12:15
Samara powraca w zwiastunie „Rings” Fot. kadr z wideo

Czarnowłosa dziewczynka znowu wypełźnie z telewizora, aby siać terror na kinowym ekranie. Zobaczcie 1. zwiastun „Rings”.

Rebooty i sequele są dziś wszędzie, w tym też w gatunku horroru. Ostatni raz Hollywood straszyło pomysłem zaczerpniętym od swoich azjatyckich braci ponad dekadę temu, a dokładniej przy okazji premiery „Ring 2” z 2005 roku. Fabryka Snów postanowiła ponownie sięgnąć po sprawdzoną koncepcję i dlatego 28 października 2016 ze studni wyłoni się kolejny raz mordercza Samara.

Będzie to trzecia odsłona trylogii zapoczątkowanej w 2002 roku przez obraz w reżyserii Gore'a Verbinskiego stanowiący remake dzieła Hideo Nakaty z 1998 roku. Poznamy historię młodej kobiety, która jest bardzo zatroskana o swojego chłopaka. Holt (Alex Roe) zaczął się od niej oddalać, po tym, jak obejrzał osławioną morderczą kasetę wideo. Dziewczyna poświęca się dla swojego wybranka i również ogląda taśmę. Odkrywa jednak, że w filmie zawarty jest kolejny film, którego nikt wcześniej nie widział. 

Obraz wyreżyserował F. Javier Gutierrez, a na ekranie pojawią się tacy aktorzy, jak Aimee Teegarden, Johnny Galecki czy Laura Wiggins. Zobaczcie pierwszy zwiastun „Rings”:

Odtwarzacze VHS są już martwe, a same kasety kosztują niekiedy małą fortunę. Świat zapomina o tym nośniku. Być może również Samara będzie musiała się w końcu przesiąść na DVD lub Blu-ray. Poprzednie odsłony filmu o morderczej taśmie zarobiły na całym świecie ponad 400 milionów dolarów. Być może podobnie będzie również z nową odsłoną cyklu.

Tęsknicie za innymi znanymi franczyzami z gatunku horroru? Spokojnie, na ekrany zmierza „Blair Witch”, „Ouija: Origin of Evil”, a w planach jest także nową wersję „Halloween” i wiele innych.

Samara, a raczej Sadako, czyli japońska wersja czarnowłosej dziewczynki, pojawiła się ostatnio w filmie „Sadako v Kayako”. Reżyserem filmu został Kôji Shiraishi, a jego dzieło miało premierę 18 czerwca 2016 roku. Yamamoto zagrała postać Yuuri Kurahashi, która trafia między Sadako i Kayako.

W sieci dostępny jest już zwiastun „Sadako v Kayako”, jednak chcąc coś z niego zrozumieć konieczna jest znajomość języka japońskiego:

Jak Wam się podoba zwiastun „Rings”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.