19.03.2018 15:49

Samotna matka zmienia się w wampira w zwiastunie horroru „Family Blood”

Ellie jest samotna matką z problemem narkotykowym. Jej życie staje się większym horrorem, kiedy odkrywa, że została ugryziona przez wampira. 

Ellie (Vanessa Shaw) w filmie Family Blood
foto: kadr z filmu Family Blood

W historii kina powstało tak wiele filmów o wampirach, że nie sposób ich zliczyć. Jednym z pierwszych bohaterów z wydłużonymi zębami, łaknących krwi swoich ofiar był Nosferatu. Od 1922 roku, czyli premiery filmu „Nosferatu - Symfonia grozy” bardzo wiele się zmieniło. Wampiry były przedstawiane na różne sposoby - od dystyngowanych szlachciców, po zdeformowane potwory. Stwory występowały nie tylko w horrorach, ale również w komediach, a nawet romansach dla nastolatek. Do tej pory nie pojawił się chyba jednak film, w którym wampirem zostaje... samotna matka.

„Family Blood” - o czym jest film?

Pomysł na film może wydawać się absurdalny, a na myśl od razu przychodzi Wam pewnie serial „Santa Clarita Diet”, w którym zwyczajna kobieta, żona i matka, odkrywa, że jest zombie. Jednak „Family Blood” to nie komedia. Wręcz przeciwnie. Produkcja Sonny'ego Mallhiego jest raczej horrorem połączonym z dramatem i thrillerem. Świadczy o tym zwiastun filmu, który trafił do sieci.

Główna bohaterka Ellie (Vanessa Shaw) postanawia zacząć życie od nowa. Od lat zmaga się z uzależnieniem od narkotyków, poza tym musi samotnie wychowywać dwójkę dzieci. Podczas sesji anonimowych narkomanów dołącza tajemniczy mężczyzna o imieniu Christopher (James Ransone). Okazuje się, że Christopher przyszedł po pomoc, ponieważ również walczy z nałogiem. Ellie na własnej skórze dowiaduje się, od czego uzależniony jest mężczyzna, kiedy napada ją na parkingu. Gdy kobieta się budzi, odkrywa, że została przemieniona w wampira. Dramatyczną sytuację w domu wzmaga fakt, że Christopher zaczyna nachodzić ją i jej dzieci. 

Family Blood - plakat

„Family Blood” - kiedy premiera?

Pomysł na film wydaje się bardzo ciekawy. „Family Blood” to jednak niskobudżetowa produkcja, więc na tydzień trafiła do wybranych kin w Hollywood 16 marca 2018 roku. Kolejny etap dystrybucji to platformy streamingowe. Produkcja ma trafić na serwis Netflix już 31 marca 2018 roku. Nie wiadomo jednak, czy polscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć historię samotnej matki - wampirzycy. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror Netflix