09.01.2019 10:47

Samuel L. Jackson zaspoilerował "Avengers: Endgame"

W związku ze zbliżającą się premierą "Kapitan Marvel", Samuel L. Jackson wypowiedział się na temat filmu, zdradzając ważny szczegół wpływający na  fabułę "Avengers: Endgame".

Samuel L. Jackon (Nick Fury)
foto: materiały prasowe

UWAGA! Artykuł zawiera prawdopodobne spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Zanim do kin trafi 4. część "Avengers", zobaczymy film "Kapitan Marvel", rozgrywający się kilkanaście lat przed wydarzeniami ukazanymi w pozostałych produkcjach Marvel Studios. Będzie to więc swoisty prequel kinowego uniwersum. Premiera odbędzie się już za kilka miesięcy, w związku z tym, twórcy zwiększyli promocję "Kapitan Marvel". Na początku stycznia nie tylko ukazały się nowe plakaty i teaser filmu, ale zaprezentowano wywiady z gwiazdami produkcji Marvela. Jedną z nich jest Samuel L. Jackson, który ponownie wcieli się w Nicka Fury'ego. Zapytany o moce bohaterki granej przez Brie Larson, powiedział chyba trochę za dużo.

Kapitan Marvel

"Avengers: Endgame" - Samuel L. Jackson zaspoilerował film

Film "Kapitan Marvel" będzie toczył się w latach 90. XX wieku. Zobaczymy więc młodego Nicka Fury'ego, którego ponownie zagra Jackson. To właśnie ten bohater będzie nadzorował pobyt kosmicznej bohaterki na Ziemi. Aktor rozmawiał na temat produkcji z Entertainment Tonight. Został zapytany o moce Kapitan Marvel, którą wcześniej twórcy filmu nazwali "żywą bronią". Gwiazdor potwierdził te doniesienia, zdradzając pewien ważny element, który może mieć ogromne znaczenie dla fabuły 4. części "Avengers".

"

Ona jest jedną z najsilniejszych postaci w uniwersum Marvela, w sensie kogoś z mocami, które robią różne rzeczy. Więc dla Carol Danvers, która stała się tą postacią i dla Brie, która musiała się w nią wcielić, to była petarda. Chodzi mi o to, że [Avengers] obecnie stoją przeciwko naprawdę trudnemu wyzwaniu, co widzieliśmy w "Infinity War". Teraz wiemy, że musimy mieć kogoś tak potężnego, jak Thanos. I w pewnym momencie zobaczymy, jak ona jest potężna i poznamy wszystko, co potrafi robić. Jest jedną z nielicznych postaci w uniwersum Marvela, która potrafi podróżować w czasie, więc... "

Jeśli słowa aktora zostały wypowiedziane na poważnie, to informacja o podróżowaniu w czasie, jest bardzo ważna dla wszystkich fanów "Avengers". Dramatyczne zakończenie 3. części serii spowodowało, że widzowie zaczęli snuć teorie dotyczące tego, jak twórcy przywrócą poległych bohaterów do życia. Jednym z najpopularniejszych pomysłów jest podróż w czasie. Do tej pory łączono ją z Quantum Realm, w której utknął Ant-Man. Czy to możliwe, że Kapitan Marvel będzie jedyną nadzieją zespołu na pokonanie Thanosa i odwrócenie skutków jego działań? Trudno powiedzieć, czy słowa Jacksona nie są podpuchą lub kontrolowanym przeciekiem ze strony twórców, którzy lubią igrać z fanami. Z drugiej strony w poprzednich latach zdarzały się już spoilery padające z ust gwiazd filmów Marvel Studios.

"Kapitan Marvel" - nowe informacje na temat filmu Marvela

To nie wszystkie rewelacje dotyczące najnowszej produkcji Marvel Studios. W sieci nie tylko pojawił się materiał z planu zdjęciowego, ukazujący trening Brie Larson.

Dziennikarze portalu Mashable mieli okazję odwiedzić plan "Kapitan Marvel" i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat filmu. Pokazano im urywek sceny z filmu z Carol Danvers i Nickiem Furym w rolach głównych, rozgrywającej się na pokładzie statku kosmicznego. Pojawił się w nim jeden z Kamieni Nieskończoności.

"

Kiedy para przygotowuje się do znalezienia drogi ucieczki ze statku obcych (którą Jackson tajemniczo opisał jako należący do "doktora z przeszłości Carol Danvers" ), Carol instruuje go, by "wziął Tesseract i zostawił pudełko na lunch", w momencie, kiedy ona odwróci uwagę wrogów. "

Opis sugeruje dość ciekawą scenę, która może przybliżyć historię Kamienia Przestrzeni. Na planie filmu pojawili się również dziennikarze serwisu Collider, którym udało się porozmawiać z Judem Law, wcielającym się prawdopodobnie w postać Yon-Rogga. Aktor wyznał kilka szczegółów na temat filmowej rasy Kree. Okazuje się, że w "Kapitan Marvel", podobnie jak w komiksach, istnieje istota zwana Supreme Intelligence. W papierowej wersji uniwersum tym mianem określano zbiorową świadomość największych geniuszy Kree, objawiającą się jako wielka zdeformowana głowa, umieszczona w specjalnej kapsule. Czy w filmie Supreme Intelligence będzie wyglądać tak samo? Trudno powiedzieć, ale Law zdradził, że tak samo, jak w komiksach wojownicy Kree będą połączeni z nią mentalnie.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

21. film Marvel Studios zadebiutuje na dużym ekranie już niedługo. Solowe przygody Carol Danvers będziemy mogli zobaczyć już 8 marca 2019 roku. Film "Avengers: Endgame", w którym Kapitan Marvel prawdopodobnie odegra ważną rolę, pojawi się w kinach 25 kwietnia 2019 roku. Nowe przygody Spider-Mana zobaczymy kilka miesięcy później - 4 lipca. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Brie Larson Captain Marvel Samuel L. Jackson Marvel Marvel Comics Avengers 4