09.07.2019 10:37

Samuel L. Jackson zagra ojca Chrisa Rocka w nowej wersji horroru "Piła"

Już niedługo powstanie kolejna część horroru "Piła", za którą odpowie Chris Rock. W filmie oprócz komika pojawi się Samuel L. Jackson. W kogo się wcieli?

Samuel L. Jackson
foto: Invision/Invision/East News

Seria horrorów "Piła" zadebiutowała w 2004 roku. Reżyserem pierwszej części był James Wan, który obecnie słynie głównie z innego cyklu horrorów - "Obecność". W ciągu kolejnych lat powstawały następne części "Piły". Chociaż produkcja z 2004 roku była swego rodzaju powiewem świeżości, formuła szybko się wyczerpała i przy okazji premiery filmu "Piła: Dziedzictwo" wielu widzów miało nadzieję, że to ostatnia produkcja pod tym tytułem. Okazuje się jednak, że nowe życie w serię postanowił tchnąć Chris Rock, który wraz z Lionsgate i Twisted Pictures zajmie się produkcją nowej "Piły". W filmie nie zabraknie głośnych nazwisk.

"Piła" - nowa wersja horroru z Samuelem L. Jacksonem i Chrisem Rockiem

Rock nie tylko zajmie się produkcją, ale również wystąpi w filmie. Jak podaje Deadlinie, do horroru zaangażowano Samuela L. Jacksona. Hollywoodzki aktor wcieli się w ojca bohatera granego przez Rocka. W obsadzie znajdą się również Max Minghella i Marisol Nichols. Reżyserem filmu został Darren Lynn Bousman, który ma w swoim dorobku między innymi 2., 3 i 4. część "Piły".

Za scenariusz odpowiedzą Pete Goldfinger i Josh Stolberg. Rock wcieli się w śledczego, który zajmie się sprawą makabrycznych morderstw. Minghella zagra Williamaa Schenka - jego partnera, a Nichols kapitan Angie Garzę - szefową obu policjantów. Śledztwo doprowadzi ich do pomysłowego seryjnego mordercy, który postanowił ukarać kolejnych porwanych przez siebie ludzi.

Foto: Lions Gate/Courtesy Everett Collection
Foto: Lions Gate/Courtesy Everett Collection
Przeczytaj także Top25: Najlepsze filmy o seryjnych mordercach i psychopatach. Wśród nich "Siedem" i "Zodiak"

Obejrzysz następną część "Piły"?

"Piła 9" - kiedy premiera?

Za produkcję oprócz Rocka odpowiedzą Mark Burg i Oren Koules - filmowcy, którzy współpracowali już przy serii "Piła". Podobnie jest w przypadku producentów wykonawczych - Daniela Heffnera, Jamesa Wana oraz Leigha Whannella. Wciąż niezatytułowana  część horroru trafi do kin 23 października 2020 roku.

Zobacz też: „Piła” w liczbach, czyli przegląd wszystkich morderstw Jigsawa

Tagi: News Piła Samuel L. Jackson Horror James Wan