Samuel L. Jackson zagra ojca Chrisa Rocka w nowej wersji horroru "Piła"

09.07.2019 10:37
Samuel L. Jackson zagra ojca Chrisa Rocka w nowej wersji horroru "Piła" Fot. Invision/Invision/East News

Już niedługo powstanie kolejna część horroru "Piła", za którą odpowie Chris Rock. W filmie oprócz komika pojawi się Samuel L. Jackson. W kogo się wcieli?

Seria horrorów "Piła" zadebiutowała w 2004 roku. Reżyserem pierwszej części był James Wan, który obecnie słynie głównie z innego cyklu horrorów - "Obecność". W ciągu kolejnych lat powstawały następne części "Piły". Chociaż produkcja z 2004 roku była swego rodzaju powiewem świeżości, formuła szybko się wyczerpała i przy okazji premiery filmu "Piła: Dziedzictwo" wielu widzów miało nadzieję, że to ostatnia produkcja pod tym tytułem. Okazuje się jednak, że nowe życie w serię postanowił tchnąć Chris Rock, który wraz z Lionsgate i Twisted Pictures zajmie się produkcją nowej "Piły". W filmie nie zabraknie głośnych nazwisk.

"Piła" - nowa wersja horroru z Samuelem L. Jacksonem i Chrisem Rockiem

Rock nie tylko zajmie się produkcją, ale również wystąpi w filmie. Jak podaje Deadlinie, do horroru zaangażowano Samuela L. Jacksona. Hollywoodzki aktor wcieli się w ojca bohatera granego przez Rocka. W obsadzie znajdą się również Max Minghella i Marisol Nichols. Reżyserem filmu został Darren Lynn Bousman, który ma w swoim dorobku między innymi 2., 3 i 4. część "Piły".

Za scenariusz odpowiedzą Pete Goldfinger i Josh Stolberg. Rock wcieli się w śledczego, który zajmie się sprawą makabrycznych morderstw. Minghella zagra Williamaa Schenka - jego partnera, a Nichols kapitan Angie Garzę - szefową obu policjantów. Śledztwo doprowadzi ich do pomysłowego seryjnego mordercy, który postanowił ukarać kolejnych porwanych przez siebie ludzi.

Przeczytaj także

"Piła 9" - kiedy premiera?

Za produkcję oprócz Rocka odpowiedzą Mark Burg i Oren Koules - filmowcy, którzy współpracowali już przy serii "Piła". Podobnie jest w przypadku producentów wykonawczych - Daniela Heffnera, Jamesa Wana oraz Leigha Whannella. Wciąż niezatytułowana  część horroru trafi do kin 23 października 2020 roku.

Zobacz też: „Piła” w liczbach, czyli przegląd wszystkich morderstw Jigsawa

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.