22.09.2016 10:13

Scarlett Johansson w pierwszych teaserach „Ghost in the Shell”

Jesteście ciekawi jak kultowa manga Masamune Shirowa wypadnie w aktorskiej wersji ze Scarlett Johansson w roli głównej? Możecie przekonać się na pierwszych teaserach.

Scarlett Johansson w pierwszych teaserach „Ghost in the Shell”
foto: kadr z wideo

Japoński klasyk cyberpunku znany jest najlepiej w formie anime Mamoru Oshiiego z 1995 roku. To dzięki niej „Ghost in the Shell” przerodził się później w całe rozbudowane uniwersum, w skład którego wchodził m.in. filmowy sequel, serial „Stand Alone Complex” czy gry komputerowe i wideo. Od lat mówiło się też o amerykańskiej wersji aktorskiej tej historii. Teraz możemy zobaczyć ją w akcji.

„Ghost in the Shell” w reżyserii Ruperta Sandersa od samego początku budzi duże emocje i kontrowersje pośród fanów japońskiego oryginału. Najbardziej podzielone opinie wzbudziła decyzja o osadzeniu w roli Motoko Kusanagi nie mającej nic wspólnego z azjatyckim pierwowzorem Scarlett Johansson. Mogliśmy już oglądać ją na pierwszych zdjęciach z planu - teraz przyszła pora na teasery. I to aż pięć.

Króciutkie zwiastuny zobaczycie poniżej:

Scenariusz do filmu stworzył Jonathan Herman odpowiedzialny za „Straight Outta Compton”. Oprócz Johansson na wielkim ekranie zobaczymy takie nazwiska jak Takeshi Kitano jako Daisuke Aramaki, Juliette Binoche jako Dr. Ouelet, Michael Pitt w roli Kuze oraz Kaori Momoi. W członków Sekcji 9 wcielą się Chin Han, Danusia Samal, Lasarus Ratuere, Yutaka Izumihara i Tuwanda Manyimo.

Akcja „Ghost in the Shell” rozgrywa się w XXI-wiecznej Japonii i skupia na osobie major Motoko Kusanagi, która przewodzi grupie antyterrorystycznej Sekcja 9 walczącej z cyberatakami. Film Mamoru Oshiiego uznawany jest za jedno z najlepszych anime wszech czasów i był inspiracją m.in. dla sióstr Wachowskich przy tworzeniu trylogii „Matrix”.

Jak Wam się podobają teasery aktorskiego „Ghost in the Shell”?

Jakub Gańko
Tagi: Zwiastuny Ghost in the Shell Scarlett Johansson