Scena pogrzebu Hana Solo w książce na podstawie „Ostatnich Jedi”

Sergiusz Kurczuk
25.01.2018 14:47
Scena pogrzebu Hana Solo w książce na podstawie „Ostatnich Jedi” Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Niebawem na rynku ukaże się książka na podstawie scenariusza do VIII epizodu „Star Wars”. Pojawi się w niej scena, której zabrakło w filmie. 

Jednym z największych zaskoczeń „Przebudzenia Mocy” była śmierć granego przez Harrisona Forda Hana Solo. Dziarski przemytnik nie tylko traci życie po powrocie na ekran po prawie 40-letniej przerwie, ale na dodatek ginie z ręki własnego syna - Kylo Rena, który przeszedł na Ciemną stronę Mocy. Do smutnego wydarzenia dochodzi pod koniec filmu. Jest to jeden z powodów, dla których Rey (Daisy Ridley) wyrusza na poszukiwania ostatniego mistrza Jedi w galaktyce - Luke'a Skywalkera (Mark Hamill). Fani łudzili się, że w VIII epizodzie zobaczmy pogrzeb Solo. Chociaż bohater jest niejednokrotnie wspominany w filmie Riana Johnsona, nie pojawia się pochówek, ani żadna oficjalna forma złożenia hołdu Hanowi. 

Pogrzeb Hana Solo

Nie wszytko jednak stracone. Fani „Gwiezdnych Wojen” będą mieli okazję zobaczyć ceremonię oczami wyobraźni. Jak podano w The Star Wars Show - programie na oficjalnym kanale YouTube kosmicznej sagi, już 6 marca 2018 roku ukaże się powieść na podstawie scenariusza „Ostatnich Jedi”. Oprócz wydarzeń, które widzieliśmy w filmie, autor Jason Fry pokaże wiele scen, na które zabrakło miejsca w i tak już całkiem długim filmie Johnsona

Fry spotkał się z reżyserem „Ostatnich Jedi” przed napisaniem książki, by omówić pewne szczegóły, między innymi pogrzeb Hana Solo. Inne wątki, których nie mieliśmy okazji zgłębić w kinowej wersji drugiej części nowej trylogii, to relacja sióstr Tico - Paige i Rose. Poznamy też więcej szczegółów dotyczących miasta-kasyna Canto Bight. W powieści pojawią się też sceny, które zostały zrealizowane, ale finalnie wycięto je z filmu. Jest to między innymi trzecia lekcja dana Rey przez starego Skywalkera

Fani „Star Wars” oczekiwali na scenę pogrzebu Hana. Traf chciał, że rok po premierze „Przebudzenia Mocy” zmarła Carrie Fisher, która wcielała się w Leię Organę. Na szczęście aktorka zdążyła nagrać wszystkie swoje sceny do VIII epizodu, zanim odeszła. Twórcy zdecydowali się jednak złożyć hołd Fisher i w filmie pojawiło się wiele scen pełnych silnych emocji, w których główną rolę gra Leia. 

Kiedy pojawiły się przecieki dotyczące scen kręconych w Dubrowniku, wielu fanów uważało, że chorwackie miasto będzie grać ojczyznę Hana - Corellię. Finalnie okazało się, że Dubrownik stał się Canto Bight. W filmie Johnsona pojawia się jednak sygnał, że do ceremonii doszło. Jak dostrzegli fani „Star Wars”, w filmie widać, że Leia nosi na włosach alderaańskie warkoczyki żałobne. Prawdopodobnie do pogrzebu doszło przed atakiem eskadry Poe Damerona na pancerniki Najwyższego Porządku. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy na naszym rynku pojawi się literacka wersja „Ostatnich Jedi”.  

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.