08.10.2019 13:19

Scenarzyści "Avengers: Endgame" zdradzili, których herosów chcą zobaczyć w kolejnych filmach Marvela

Christopher Markus i Stephen McFeel - scenarzyści "Avengers: Endgame" wyjawili swoje oczekiwania co do przyszłości filmów Marvela. Których herosów chcieliby zobaczyć w przyszłości?

Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Chociaż "Avengers: Endgame" to film zamykający historię opowiadaną przez Marvel Studios przez ostatnią dekadę, przed herosami z MCU przyszłość stoi otworem. Kevin Feige i spółka już mają plany na najbliższe kilka lat, a są teraz w takiej sytuacji, że choćby zaproponowali film o naprawdę niszowej postaci z komiksów Domu Pomysłów, tytuł i tak dostałby zielone światło od Disneya, a kina oblegałby tłumy wiernych widzów. Scenarzyści czwartej części "Avengers" opowiedzieli o swoich nadziejach dotyczących przyszłości MCU.

Twórcy "Avengers: Endgame" o przyszłości Marvela

Christopher Markus i Stephen McFeel rozmawiali z portalem Shortlist tuż przed pokazem "Endgame" na BAFTA. Twórcy zdradzili, których herosów chcieliby zobaczyć na dużym ekranie.

"

Markus: Jest masa naprawdę fascynujących X-Manów, którzy mogliby dołączyć do walki. Ogłosili serial "Moon Knight" i myślę, że to wspaniale. Ale ja wolałbym kinową wersję wielu bohaterów. Co na przykład powiecie na prawdziwy film o Machine Manie? Czy to może powstać?

McFeely: Marvel podejmuje wielkie ryzyko. Wiedzą, że to może trwać naprawdę długi, jeśli dadzą publiczności odpowiednio zróżnicowane filmy. "

Jak widać, scenarzyści podobnie jak niezliczona rzesza fanów, z niecierpliwością czekają na reboot X-Men. Disney przejął prawa do mutantów Marvela, więc twórcy MCU niebawem wprowadzą homo superior do kinowego uniwersum, co zresztą zostało już potwierdzone. Zanim jednak to nastąpi, zobaczymy nową wersję Fantastycznej Czwórki. Wygląda na to, że Markus liczy na wykorzystanie mniej znanych członków X-Men. To byłaby ciekawa alternatywa dla serii Foxa, w której dominowali Wolverine, Jean Grey, Cyclops, Professor X i Storm.

Top 10 najlepszych historii X-Men. Które pojawią się w MCU?
Top 10 najlepszych historii X-Men. Które pojawią się w MCU?
Przeczytaj także Top 10 najlepszych historii X-Men. Które pojawią się w MCU?

Filmowiec wspomniał też o "Moon Knighcie", który dostanie swój tytuł na platformie Disney+. Być może z czasem przygody Marca Spectora przeniosą się na duży ekran. Markus jest z tego powodu zadowolony, bo Moon Knight jest mniej popularną postacią. Scenarzysta liczy jednak na eksplorację jeszcze bardziej niszowych bohaterów, takich jak Machine Man.

Marvel Comics Presents vol. 2 #8

Stworzony przez Jacka Kirby'ego android zadebiutował w ósmym numerze komiksowej adaptacji filmu Stanleya Kubricka "2001: Odyseja kosmiczna" z 1977 roku. Komiksowy twórca rozwinął wątki podjęte w kinowym dziele i powieści Arthura C. Clarke’a o tym samym pomyśle. Aaron Stack znany również jako X-51 to zaawansowany robot, który szybko został superbohaterem i walczył u boku Avengers.

kadr z filmu Avengers: Infinity War
kadr z filmu Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Czy Thanos miał plan awaryjny na wypadek porażki? Nowa teoria fanów "Avengers"

"Black Widow" - kiedy premiera?

Czy filmowcy kiedykolwiek zekranizują jego przygody? Przekonamy się za jakiś czas. Obecnie nie warto wybiegać w przyszłość aż tak daleko i skupić się na nadchodzącej produkcji Marvel Studios - solowej produkcji o Black Widow. Film ze Scarlett Johansson, do którego zdjęcia oficjalnie zakończono, zapoczątkuje Fazę Czwartą i trafi na ekrany kin 1 maja 2020 roku.

Faza 4 Marvel Studios
Faza 4 Marvel Studios
Przeczytaj także Rosyjski Kapitan Ameryka, zła żeńska wersja Iron Mana i kosmiczny Avenger. Kim są bohaterowie nadchodzących filmów Marvela?

Zobacz też: Jak będą wyglądać X-Men, kiedy dołączą do kinowego uniwersum Marvela? 

Tagi: News Avengers X-Men Marvel Marvel Comics Avengers 4