Scenarzyści "Avengers: Endgame" zdradzili sekret stojący za sukcesem filmów Marvela

05.11.2019 10:16
Scenarzyści "Avengers: Endgame" zdradzili sekret stojący za sukcesem filmów Marvela Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Christopher Markus i Stephen McFeely to scenarzyści wielu filmów Marvela. Postanowili zdradzić co, stoi za sukcesem produkcji MCU. O co chodzi?

Filmy Marvela to prawdziwy fenomen w historii kinematografii. Każdy kolejny tytuł to kasowy hit, który przyciąga do kin niezliczoną ilość widzów. W ciągu 10 lat od premiery "Iron Mana" produkcje MCU stały się ikoną popkultury. Scenarzyści Christopher Markus i Stephen McFeely zdradzili, co ich zdaniem stoi za sukcesem produkcji opartych na komiksach Marvela.

Filmy Marvela - na czym polega sekret MCU?

Markus i McFeely stoją za scenariuszami wielu hitów Marvela. Spod ich piór wyszły między innymi takie filmy jak "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie", "Thor: Mroczny świat", "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz", "Avengers: Infinity War" oraz "Avengers: Endgame". Jak podaje Deadline, obaj scenarzyści postanowili wyznać, co spowodowało, że filmy Marvela są o wiele bardziej popularne niż większość filmowych serii.

Przeczytaj także

Według McFeelya sukces wynika z jednej, bardzo prostej rzeczy. Herosi MCU nie muszą borykać się z jednym ze stałych elementów mitu superbohatera - sekretną tożsamością. W zasadzie od samego początku mieszkańcy świata wiedzą, kim są broniący ich herosi.

Pomyślcie o tym, na co pozwala im ten fakt. Gdyby zdecydowali trzymać się pomysłu, że mamy utrzymywać ich tożsamość w sekrecie, to zmieniłoby sposób opowiadania historii. Często myślimy, że wada bohatera jest jego zaletą. Na przykład Steve Rogers - jest kolesiem, który może robić to cały dzień. Jest absolutnie zafiksowany na swojej opinii. W wielu kwestiach jest Garym Cooperem, co wpędza go w kłopoty. Nie ugnie się. Zawsze się poświęci.

Coś w tym jest. W końcu w "Iron Manie" Tony Stark przyznaje się całemu światu, że jest blaszanym superbohaterem. Jedynym herosem dbającym o sekretną tożsamość był Spider-Man, ale w filmie "Far From Home" Mysterio zdradził, że pajęczym herosem jest nastoletni Peter Parker. Takie postacie jak Strażnicy Galaktyki w ogóle nie mają potrzeby ukrywać swojej tożsamości. Superbohaterowie są więc traktowani jak swego rodzaju celebryci, których kocha cały świat.

Przeczytaj także

Oczywiście to tylko jeden z wielu elementów składowych sukcesu filmów Marvela. Zapewne istnieją też inne bardziej skomplikowane procesy, które niekoniecznie są zależne od twórców. W końcu nie tak łatwo jest stworzyć uniwersalny przepis na kinowy hit.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Avengers: Endgame" rusza po Oscary. Kampanię rozpoczęły dwa plakaty filmu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.