Scenarzyści „Avengers: Infinity War” porównują film do „Gry o Tron”

Kamil Kacperski
22.03.2018 14:53
Scenarzyści „Avengers: Infinity War” porównują film do „Gry o Tron” Fot. materiały prasowe

Christopher Markus i Stephen McFeely opowiedzieli o trudnościach związanych z połączeniem ziemskich Avengerów z kosmicznymi postaciami Marvela, a także porównali nadchodzącą produkcję MCU do najpopularniejszego serialu na świecie.

Zbliżający się wielkimi krokami film „Avengers: Infinity War” króluje ostatnimi czasy w mediach rozrywkowych. W połowie marca 2018 roku pojawiły się raporty z planu produkcji, z których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o 19. filmie MCU. Oprócz wywiadów z reżyserami i aktorami, dziennikarze amerykańskich portali mieli okazję porozmawiać również ze scenarzystami filmu. 

W wywiadzie przeprowadzonym na łamach strony Comicbook.com, Christopher Markus i Stephen McFeely opowiedzieli o swoim podejściu do pracy przy 3. filmie o Avengerach. Panowie mieli już okazję pracować przy bardziej „przyziemnych” filmach Marvela - są odpowiedzialni za scenariusz trylogii o Kapitanie Ameryce. W związku z tym, największym wyzwaniem dla nich było wiarygodne połączenie postaci ludzkich z półbogami i innymi potężnymi herosami:

To jest część tej „dziwnej alchemii”, prawda? Jednym z powodów, dla których pierwszy film „Avengers” był tak popularny i ekscytujący, było połączenie 4 oddzielnych franczyz. Mamy nadzieję, że tym razem znowu nam to wyjdzie. Kolejną rzeczą nad którą musieliśmy popracować było upewnienie się, że film nie będzie polegał na tym, że 25 postaci będzie się poruszało od sceny do sceny. Musieliśmy ich podzielić na grupy cztero-, pięcio- i sześcioosobowe i upewnić się, że każda z nich będzie miała swoją historię, która będzie miała wpływ na wydarzenia innych zespołów. To było ogromne wyzwanie.

„Avengers” jak „Gra o Tron”?

Twórcy porównali efekt końcowy do szalenie popularnego serialu HBO „Gra o Tron”, który zdobył sławę za swoje arcyciekawe zwroty fabularne, a niektóre wątki potrafią być rozwijane przez kilka sezonów, zanim w końcu zostaną zakończone:

Trochę to przypomina „Grę o Tron”. My również mamy szeroką paletę postaci, które widzowie oglądali przez lata. W show HBO przez lata oglądaliście jak jakiś typ molestował tę dziewczynę na Zachodzie, po czym dopiero teraz odnosicie wrażenie, że zbliża się ogromna zmiana, która w końcu połączy tych bohaterów.

Po czym McFeely i Markus zażartowali, że pierwsze spotkanie Avengerów ze Strażnikami będzie lepsze od tego, które miało miejsce między Jonem Snowem i Daenerys:

- Naprawdę sądzisz, że ten film będzie lepszy niż pierwsze spotkanie Daenerys i Jona Snowa?!

- Tak, moim zdaniem to przebiliśmy!

O tym, czy faktycznie udało się przebić spotkanie Dany i Jona, zadecydują sami fani, którzy już 25 kwietnia 2018 roku będą mieli okazję zobaczyć „Avengers: Infinity War”. Jeśli chodzi zaś o „Grę o Tron”, to widzowie muszą wykazać się większą cierpliwością, ponieważ ostatni, 8. sezon serialu zadebiutuje prawdopodobnie dopiero w połowie 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.