Scenarzyści „Deadpoola 2” zapowiadają spin-off o Peterze W.

Sergiusz Kurczuk
18.05.2018 11:21
Peter W. z Deadpoola 2|undefined Fot. kadr z filmu Deadpool 2

Peter z „Deadpoola 2” stał się ulubieńcem fanów. Czy wkrótce zobaczymy go we własnym filmie?

Fani pierwszej części filmu o wygadanym najemniku od dawna czekali na sequel. Najwięcej emocji wzbudzali Cable i Domino, ale po premierze jednego ze zwiastunów serca miłośników Deadpoola podbił tajemniczy Peter W., który postanowił dołączyć do grupy X-Force. „Deadpool 2” tylko utwierdził widzów w przekonaniu, jak świetną postacią jest Peter. Superteam składał się z najemników o mutanckich zdolnościach z jednym wyjątkiem - wąsacz jest przeciętnym kolesiem, który dołączył do X-Force, bo... zobaczył ogłoszenie. Żeby było śmieszniej Deadpool i Weasel przyjmują go do grupy, co nie kończy się zbyt dobrze...

Twórcy szybko zrozumieli, że w Peterze tkwi siła merketingowa i fikcyjna postać doczekała się konta na Twitterze oraz LinkedIn, fani zaczęli tworzyć plakaty z bohaterem, a nawet robić cossplaye z nim w roli głównej. Okazuje się, że twórcy chcą powołać do życia spin-off o tej nietuzinkowej postaci.

Peter W. z „Deadpoola 2” we własnym spin-offie?

Fani już dawno przewidują, że wkrótce zobaczymy kolejny film powiązany z Deadpoolem, ale o postaciach drugoplanowych. Najbardziej prawdopodobnymi kandydatami na solową produkcję byli oczywiście Cable i Domino. Nikt jednak nie podejrzewał, że twórcy myślą o ukazaniu historii postaci, która pojawiła się w filmie na kilka minut. Scenarzyści „Deadpoola 2” Paul Wernick i Rhett Reese w wywiadzie dla Screen Rant opowiedzieli o swoim pomyśle. Reese jest bardzo optymistycznie nastawiony do tego typu produkcji. 

Tak! Mógłby być trochę nudny. No wiecie, [Peter] stoi za domem, opiekuje się pszczołami, pracuje na pełen etat podczas dnia i inne tego typu rzeczy. Ale mógłby sobie na przykład kupić spodnie khaki. Poszedłby do J. Crew po jakieś dockersy. Tak, z przyjemnością chcielibyśmy zobaczyć więcej Petera. 

Wernick potwierdził tajemniczo, że zobaczymy tego typu produkcję. Trudno jednak brać słowa scenarzystów na poważnie.  Co prawda seria „Deadpool” z filmu, który ledwo co powstał, stała się jedną z lepiej rozpoznawalnych marek 20th Century Fox, ale mimo to, postać Petera wydaje się zbyt niszowa, by studio dało pieniądze na tego typu eksperyment. Nie wyklucza to jednak, że mógłby powstać zabawny krótkometrażowy paradokument o życiu Petera, podobny do filmu „Team Thor”, który opowiadał o losach Thora w trakcie „Civil War”. Z tego typu dodatku na domowym wydaniu „Deadpoola 2” ucieszyłby się na pewno nie jeden fan. 

Peter zawsze może się jeszcze pojawić w oficjalnie nie potwierdzonym, ale raczej pewnym „Deadpoolu 3”. Mógłby też powstać osobny film o postaciach drugoplanowych ze świata Deadpoola pokroju Weasela, Blind Al czy Dopindera, w którym Peter z pewnością by się odnalazł. 

Czy zobaczymy jeszcze Roba Delaneya w filmie związanym z Deadpoolem? Przekonamy się za jakiś czas. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.