Scenarzysta „Blade Runnera 2049” ujawnił pierwotny pomysł na fabułę. Deckard miał być Słowianinem?!

Sergiusz Kurczuk
25.07.2017 11:53
Scenarzysta „Blade Runnera 2049” ujawnił pierwotny pomysł na fabułę. Deckard miał być Słowianinem?! Fot. East News/Collection Christophel

Okazuje się, że pierwszy pomysł na sequel „Łowcy androidów” był zupełnie inny niż to, co zobaczymy niebawem w filmie „Blade Runner 2049”. Druga część miała rozgrywać się w Moskwie.

W filmie „Blade Runner 2049” zobaczymy jak tajemniczy Oficer K (Ryan Gossling), ma za zadanie odszukać głównego bohatera z pierwszej części „Łowcy androidów” - Ricka Deckarda (Harrison Ford). Tak wynika z opisów nadchodzącego sequela i ze zwiastunów. Niedawno miała miejsce premiera drugiego trailera kontynuacji kultowego filmu Ridleya Scotta. Okazuje się jednak, że pierwotnie historia miała być zupełnie inna. Scenariusz do filmu „Blade Runner 2049” napisał Hampton Fancher. Ten sam scenarzysta stworzył fabułę również w pierwszej części. Sukces „Łowcy androidów” sprawił, że Ridley Scott miał w planach sequel, który planował stworzyć już w kolejnym roku po premierze części pierwszej.

Fancher wyznał niedawno, jak wyglądał zarys historii, która miała się rozgrywać w „Łowcy androidów 2”. Twórcy planowali uchwycić w dwójce charakter Zimnej Wojny, a Deckard miał wylądować w Moskwie.

Kiedy skończyliśmy pierwszy film, w ciągu roku zaczęliśmy rozmawiać o drugim. Ridley zadzwonił, byłem wtedy w Nowym Jorku i poleciałem do Los Angeles i wałkowaliśmy różne historie. Nic z tego nie wyszło z powodów prawnych. Chyba dlatego, że przeczytałem coś w gazecie, pomyślałem, że Deckard znalazł się w kiepskiej sytuacji - był w kropce - i przydzielono mu łowienie androidów w Moskwie; i wszystko byłoby rosyjskie, zimne i zaśnieżone... Jak u Johna le Carré. To właśnie wymyśliłem. Pamiętam, jak mówię Ridleyowi: „Harrison w Moskwie”. Całkiem niezły pomysł, prawda?

Niestety z pomysłu Fanchera nic nie wyszło i na kolejną cześć filmu musieliśmy czekać 35 lat. Ciekawie byłoby zobaczyć futurystyczną sowiecką Moskwę pełną replikantów. Swoją drogą ciekawe, czy słowiańskie androidy robią cyfrowe przykuce? Na razie należy uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki, żeby sequel spełnił oczekiwania fanów „Łowcy androidów”. Ciekawe jak wypadnie Jared Leto, który zaskoczył wszystkich swoim występem na Comic Conie. Polska premiera filmu już 6 października 2017 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.