01.08.2019 12:32

Scenarzysta "Mortal Kombat" zapowiedział, że w filmie pojawi się "wiele znajomych twarzy"

Greg Russo udzielił niedawno wywiadu portalowi Comicbook.com, w którym porozmawiał na temat swojego aktualnego projektu, czyli filmu "Mortal Kombat". Artysta zdradził trochę szczegółów na temat nadchodzącej produkcji.

Scenarzysta "Mortal Kombat" zapowiedział, że w filmie pojawi się "wiele znajomych twarzy"
foto: ROBYN BECK/AFP/East News

W pierwszej połowie 2019 roku pojawiły się doniesienia, że powstaje kolejny film aktorski na podstawie serii gier "Mortal Kombat". Tym razem producentem będzie James Wan, a scenarzystą został wspomniany wcześniej Greg Russo. W sieci pojawił się pierwszy większy wywiad z artystą, w którym Russo opowiedział co nieco na temat nadchodzącego filmu. Mężczyzna przyznał, że adaptacja serii, która ma ponad 70 postaci jest jedną z najtrudniejszych prac w Hollywood.

Mortal Kombat - w filmie pojawią się starzy znajomi

Scenarzysta zaznaczył jednak, że chciałby wybrać najciekawsze postaci i trochę je rozbudować, by ludzie niezaznajomieni z serią rozumieli co się dzieje w jego filmie:

"

Jedną z najtrudniejszych rzeczy w adaptacji tej serii jest to, że mamy tak dużo postaci. Jest ich ponad 70, ale nie mamy możliwości rozbudować tego świata, jak Marvel. Nie możemy zrobić filmu o Sonii, a następnie o Liu Kangu. Musimy od razu zacząć od "Avengers". Z tej perspektywy historia musi od razu żonglować wieloma bohaterami. Szybko zdajemy sobie sprawę, że mamy tylko tyle miejsca w naszym filmie. Od początku powtarzamy sobie - film pierwszy i tyle. Nie myślimy o żadnej przyszłości. "

Amber Heard , Jason Momoa i James Wan
Amber Heard , Jason Momoa i James Wan
Przeczytaj także James Wan stworzy kolejny horror, zanim zacznie pracę nad "Aquamanem 2"

Russo nieco rozszerzył tematykę dotyczącą żonglerki wieloma bohaterami i zaznaczył, że chce by każda postać była faktycznie realną osobą, a nie tylko easter eggiem dla fanów. Jednocześnie dodał, że zobaczymy jednak sporo starych znajomych:

"

Jeśli mamy użyć jakiejś postaci to chcemy, by była ona w pełni rozwinięta i miała swoją rolę w tej opowieści. Więc jeśli chodzi o bohaterów, to definitywnie skupimy się na znajomych twarzach. Myślę, że wszystkie postaci, które kochacie pojawią się w filmie. Jeśli postać nie pojawi się w "Mortal Kombat", to oznacza, że prawdopodobnie zostawiamy ją na przyszłość i naprawdę pozwolimy im błyszczeć w przyszłości.  "

Zdjęcia do "Mortal Kombat" rozpoczną się jeszcze w 2019 roku. Premiera produkcji jest planowana na maj 2021 roku.

Tagi: Mortal Kombat News