Scenarzysta "Mortal Kombat" zapowiedział, że w filmie pojawi się "wiele znajomych twarzy"
01.08.2019 12:32
Scenarzysta "Mortal Kombat" zapowiedział, że w filmie pojawi się "wiele znajomych twarzy" Fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Greg Russo udzielił niedawno wywiadu portalowi Comicbook.com, w którym porozmawiał na temat swojego aktualnego projektu, czyli filmu "Mortal Kombat". Artysta zdradził trochę szczegółów na temat nadchodzącej produkcji.

W pierwszej połowie 2019 roku pojawiły się doniesienia, że powstaje kolejny film aktorski na podstawie serii gier "Mortal Kombat". Tym razem producentem będzie James Wan, a scenarzystą został wspomniany wcześniej Greg Russo. W sieci pojawił się pierwszy większy wywiad z artystą, w którym Russo opowiedział co nieco na temat nadchodzącego filmu. Mężczyzna przyznał, że adaptacja serii, która ma ponad 70 postaci jest jedną z najtrudniejszych prac w Hollywood.

Mortal Kombat - w filmie pojawią się starzy znajomi

Scenarzysta zaznaczył jednak, że chciałby wybrać najciekawsze postaci i trochę je rozbudować, by ludzie niezaznajomieni z serią rozumieli co się dzieje w jego filmie:

Jedną z najtrudniejszych rzeczy w adaptacji tej serii jest to, że mamy tak dużo postaci. Jest ich ponad 70, ale nie mamy możliwości rozbudować tego świata, jak Marvel. Nie możemy zrobić filmu o Sonii, a następnie o Liu Kangu. Musimy od razu zacząć od "Avengers". Z tej perspektywy historia musi od razu żonglować wieloma bohaterami. Szybko zdajemy sobie sprawę, że mamy tylko tyle miejsca w naszym filmie. Od początku powtarzamy sobie - film pierwszy i tyle. Nie myślimy o żadnej przyszłości.

Przeczytaj także

Russo nieco rozszerzył tematykę dotyczącą żonglerki wieloma bohaterami i zaznaczył, że chce by każda postać była faktycznie realną osobą, a nie tylko easter eggiem dla fanów. Jednocześnie dodał, że zobaczymy jednak sporo starych znajomych:

Jeśli mamy użyć jakiejś postaci to chcemy, by była ona w pełni rozwinięta i miała swoją rolę w tej opowieści. Więc jeśli chodzi o bohaterów, to definitywnie skupimy się na znajomych twarzach. Myślę, że wszystkie postaci, które kochacie pojawią się w filmie. Jeśli postać nie pojawi się w "Mortal Kombat", to oznacza, że prawdopodobnie zostawiamy ją na przyszłość i naprawdę pozwolimy im błyszczeć w przyszłości. 

Zdjęcia do "Mortal Kombat" rozpoczną się jeszcze w 2019 roku. Premiera produkcji jest planowana na maj 2021 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.