Scenarzystka "Watchmen" stworzy nowego "Blade'a". Co wiemy na temat fabuły?

08.02.2021 09:45
Blade - Wesley Snipes - kadr z filmu Marvela Fot. United Archives/East News

"Blade" z Mahershalą Alim to wyczekiwana produkcja Marvel Studios. Według najnowszych informacji twórcy znaleźli scenarzystkę filmu.

Przyszłość Marvel Studios intryguje. W Fazie Piątej mamy zobaczyć nie tylko nowe odsłony "Fantastic Four" i być może "X-Men", ale również reboot "Blade'a". Wiemy, która scenarzystka odpowie za fabułę filmu. Nie po raz pierwszy styka się z mroczną opowieścią o superbohaterach.

Nowy "Blade" - scenarzystka "Watchmen" odpowie za film Marvela

Serial "Blade" z Wesleyem Snipesem w roli głównej wyprzedzała swoją erę. Był to jeden z pierwszych poważnych filmów superbohaterskich na podstawie komiksów Marvela. Pierwsza część powstała na długo przed debiutem MCU. Niebawem jednak pogromca wampirów dołączy do kinowego uniwersum, a wcieli się w niego nagrodzony Oscarami Mahershala Ali.

Polecamy

Reboot "Blade'a" jest na razie owiany tajemnicą, ale twórcy stopniowo uchylają jej rąbka. Jak donosi Deadline, wybrano scenarzystkę filmu. Została nią Stacy Osei-Kuffour, która ma na swoim koncie pracę nad takimi serialami jak hit HBO pod tytułem "Watchmen", produkcję o łowcach nazistów zatytułowaną "Hunters" w reżyserii Jordana Peele'a czy komediowy tytuł "Pen15", za który otrzymała nominację do nagrody Emmy.

Polecamy

Stacy Osei-Kuffour będzie pierwszą czarnoskórą scenarzystką, która odpowie za film Marvel Studios. Dołączyła do Nii DaCosty - twórczyni  "Kapitan Marvel 2", która jest pierwszą czarnoskórą reżyserką MCU. Na razie fabuła nowego "Blade'a" pozostaje tajemnicą. Przedstawiciele Marvela nie skomentowali wyboru Osei-Kuffour. Fani pół-człowieka, pół-wampira będą musieli się uzbroić w cierpliwość.

Polecamy

"Blade" - kiedy premiera nowego filmu Marvela?

Po raz pierwszy informację o produkcji przygód nowej wersji słynnego bohatera z komiksów Marvela potwierdzono podczas San Diego Comic Con 2019. Wtedy również ogłoszono, że w Blade'a wcieli się Ali. Od tej pory na temat filmu jest jednak cicho. Nie tylko trudno jest powiedzieć coś więcej na temat fabuły filmu, ale również o dacie premiery. Podczas Disney Investor Day 2020 zasugerowano, że najwcześniej "Blade'a" zobaczymy w roku 2022. Niewykluczone jednak, że ten termin się opóźni z uwagi na pandemię koronawirusa, która nadal paraliżuje przemysł filmowy.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.