12.10.2018 12:26

Sean Bean o „Klerze”: Słyszałem, że mocno wstrząsnął ludźmi w Polsce

O „Klerze” Wojciecha Smarzowskiego wypowiadają się już nie tylko zagraniczne media, ale także słynne, hollywoodzkie gwiazdy. Podczas swojej wizyty w Polsce film skomentował Sean Bean.

Sean Bean
foto: kadr z serialu "Broken"

Sean Bean odwiedził Polskę z okazji premiery kanału BBC First jako gwiazda serialu „Broken” – flagowej produkcji nowo uruchomionego kanału. Aktor znany z „Władcy Pierścieni” i „Gry o tron” wciela się w nim w postać księdza, który zmaga się z własnymi lękami i demonami. Tematyka ta jest bardzo bliska nowemu filmowi Wojciecha Smarzowskiego, który podbija właśnie polskie kina. Czy Sean Bean również dostrzega te zbieżności i co sądzi o „Klerze”?

>>> PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: „Kler”, reż. Wojciech Smarzowski [RECENZJA] <<<

Sean Bean o „Klerze” Wojciecha Smarzowskiego

Podczas imprezy zorganizowanej z okazji uruchomienia kanału BBC First, o „Kler” zapytał aktora dziennikarz poralu wp.pl. Sean Bean przyznał, że nie widział filmu, jednak sporo o nim słyszał. Jak powiedział Wirtualnej Polsce:

"

Niestety go nie oglądałem, ale widziałem reklamy. Słyszałem też, że ludzie o nim mówią. I to bardzo pozytywnie. Podobno to świetny dramat. Słyszałem też, że mocno wstrząsnął ludźmi tu, w Polsce. "

Fakt, że hollywoodzki aktor wie o „Klerze” nie powinien nikogo dziwić. O najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego pisał New York Times, a już niebawem widzowie w Stanach Zjednoczonych (a także w Kanadzie i wielu europejskich krajach) będą mogli oglądać „Kler” w kinach.

„Kler” najchętniej oglądanym filmem 2018 roku

Od dnia premiery 28 września 2018 roku „Kler” bije kolejne rekordy popularności. Po najlepszym otwarciu 30-lecia w polskich kinach, zaledwie w 10 dni nowy film Smarzowskiego zgromadził w kinach 2,5 mln widzów, stając się największym hitem frekwencyjnym roku. Czy wstrząśnie również zagraniczną publicznością? Przekonamy się już niebawem.

Natalia Hluzow
Tagi: Wojciech Smarzowski polskie filmy Kler Sean Bean