"Sekrety Dumbledore'a" nie uratują serii 'Fantastyczne zwierzęta"? Przegląd pierwszych ocen filmu

06.04.2022 11:59
"Sekrety Dumbledore'a" nie uratują serii 'Fantastyczne zwierzęta"? Przegląd pierwszych ocen filmu Fot. Album Online/East News

Już 7 kwietnia 2022 roku w polskich kinach zadebiutuje oficjalnie film "Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore'a". W sieci pojawiły się pierwsze recenzje tej produkcji.

Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore'a - pierwsze opinie o filmie

Szału nie ma, ale mogło być znacznie gorzej - tak krótko można podsumować pierwsze opinie o "Sekretach Dumbledore'a", czyli nowej odsłonie serii "Fantastyczne zwierzęta".

Polecamy

Po nieźle przyjętym debiucie ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć") i bardzo rozczarowującej części drugiej ("Zbrodniach Grindelwalda") nadszedł czas na nową przygodę Newta Scamandera.

Chociaż jeśli wierzyć pierwszym recenzjom, to głównymi bohaterami są raczej młody Albus Dumbledore i Gellert Grindelwald. Ten drugi, grany tym razem przez Madsa Mikkelsena, jest według wszystkich najlepszą częścią filmu. Aktor gra czarnoksiężnika w zupełnie inny sposób, niż Johnny Depp, nadając mu więcej cech ludzkich i robiąc z postaci charyzmatycznego lidera o chorych przekonaniach, a nie pokręconego dziwaka. 

Film jest chwalony za ilość ciekawostek dla największych fanów Pottera, niezłe połączenie dramatu i komedii, a nawet to, że nieco "uproszczono" fabułę i łatwiej jest zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne w filmie.

Polecamy

Nadal jednak krytykowane są te same aspekty, co w poprzednich dwóch filmach - wielu bohaterów jest wciśniętych na siłę, nie mają praktycznie nic do roboty i po prostu są kolejnym nazwiskiem do zapomnienia. Główne skrzypce grają tu bowiem Dumbledore i Grindelwald, a reszta jest po prostu tłem, która odbiera czas ekranowy tym tytanom. Zarzuty są również kierowane do drewnianych dialogów, średniego CGI i braku magii (zarówno tej "filmowej", jak i zaklęć). 

W ogólnym rozrachunku "Sekrety Dumbledore'a" mają na Rotten Tomatoes obecnie 60% (na 50 recenzji) - te jednak cały czas spływają, więc wynik może ulec znaczącej zmianie, kiedy film pojawi się już w kinach. To nastąpi już 7 kwietnia 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.