22.10.2018 12:47

Gwiazda "Hellboya" cierpi na nieuleczalną chorobę. Informacją podzieliła się na Instagramie

Selma Blair, aktorka znana z takich filmów jak "Hellboy", "Szkoła uwodzenia" czy "Legalna blondynka", podzieliła się ze swoimi fanami przykrą informacją o swojej nieuleczalnej chorobie. 46-letnia aktorka od 15 lat cierpi na stwardnienie rozsiane.

Selma Blair
Kadr z filmu "Hellboy"; foto: Album Online/EAST NEWS

Selma Blair, którą fani komiksowych postaci z pewnością pamiętają z filmów o Hellboyu, a miłośnicy romantycznych produkcji kojarzą z "Legalnej blondynki" i "Szkoły uwodzenia", w październiku 2018 ujawniła, że jest w poważnym stanie i coraz trudniej jest jej funkcjonować w związku z postępującą chorobą. 46-letnia aktorka poinformowała na swoim instagramowym profilu, że cierpi na stwardnienie rozsiane. Dodała jednocześnie, że z pomocą współpracowników i przyjaciół stara się być silna, zaangażowana w pracę i aktywna w życiu prywatnym.

Selma Blair ma stwardnienie rozsiane

Aktorka zdecydowała się opowiedzieć o swojej chorobie w związku z pracą na planie nowego serialu Netfliksa, gdzie otrzymuje ogromną porcję wsparcia ze strony ekipy. W szczególności od kostiumografki Alissi Swanson:

"

Byłam w tej garderobie na przymiarkach 2 dni temu. I jestem ogromnie wdzięczna. Tak bardzo, że postanowiłam się tym podzielić. Genialna kostiumografka Allisa Swanson nie tylko projektuje stroje, które Harper Glass będzie nosić w nowym serialu Netfliksa, ale też ostrożnie wkłada moje nogi w spodnie, wsuwa mi topy przez głowę, zapina płaszcze i oferuje swoje ramię, żebym mogła złapać równowagę.

Mam stwardnienie rozsiane. Pogarsza mi się. Dzięki łasce pana i sile woli, i wyrozumiałości producentów z Netflix, mam pracę. Wspaniałą pracę. Jestem niepełnosprawna. Czasem się przewracam. Upuszczam rzeczy. Moja pamięć jest mglista. I moja lewa strona pyta o kierunek zepsutego gpsa. Ale robimy to. I śmieję się, i nie wiem, co dokładnie będę robiła, ale staram się, jak mogę. "

Selma Blair wyznała, że diagnozę usłyszała już w połowie sierpnia 2018. Wyraziła też wdzięczność wobec swoich wieloletnich przyjaciół, którzy okazali jej wiele wyrozumiałości i miłości:

"

Odkąd usłyszałam diagnozę o 22:30 nocą 16 sierpnia, otrzymałam mnóstwo miłości i wsparcia od moich przyjaciół, w szczególności Jaimie King, Sarah Michelle Gellar, Freddiego Prinze’a Jr., Tary Subkoff i Noah D. Newmana. Od moich producentów, którzy zapewnili mnie, że każdy coś ma i od każdego członka ekipy… Dziękuję. "

Aktorka, mimo swojego trudnego położenia, chce dać nadzieję innym i w miarę możliwości stara się żyć pełnią życia. Nawołuje też do fanów, by nie bali się do niej podejść i pomóc, gdy zobaczą ją w rozsypce. 

"

Mam tego dosyć, ale liczę, że dam nadzieję innym. Nawet sobie. Nie dostaniesz pomocy, dopóki o nią nie poprosisz. Na początku to może być przytłaczające. (…) Ale patrzę do przodu i chcę, by moje życie było w jakiś sposób pełne. Chcę znów bawić się z moim synem. Chcę chodzić ulicą i jeździć konno. Mam stwardnienie rozsiane i jest ok. Ale jeśli zobaczysz mnie, jak rozrzucam rzeczy na ulicy, możesz podejść i pomóc mi je pozbierać. Zrobienie tego samodzielnie zajmie mi cały dzień. "

Swój długi post Blair spuentowała wyznaniem, że prawdopodobnie była chora od wielu lat, jednak dopiero teraz usłyszała trafną diagnozę. I cieszy się, że teraz jest chociaż świadoma tego, co jej dolega. 

"

Miałam symptomy od lat, ale nigdy nie wzięto ich na poważnie. (…) Prawdopodobnie mam tę nieuleczalną chorobę co najmniej od 15 lat. I czuję ulgę, że przynajmniej o tym wiem. I dzielę się tym z moją instagramową rodziną… Wy wiecie. "

Ostatnim filmem, w którym mogliśmy zobaczyć Selmę Blair była produkcja "Mama i tata", w której wystąpiła z Nicholasem Cagem. Aktorka pracuje obecnie na planie nowej produkcji Netfliksa pt. "Another Life".

Natalia Hluzow
Tagi: News Hellboy