Gwiazda "Hellboya" cierpi na nieuleczalną chorobę. Informacją podzieliła się na Instagramie

Natalia Hluzow
22.10.2018 12:47
Selma Blair|undefined Fot. Kadr z filmu "Hellboy"; Album Online/EAST NEWS

Selma Blair, aktorka znana z takich filmów jak "Hellboy", "Szkoła uwodzenia" czy "Legalna blondynka", podzieliła się ze swoimi fanami przykrą informacją o swojej nieuleczalnej chorobie. 46-letnia aktorka od 15 lat cierpi na stwardnienie rozsiane.

Selma Blair, którą fani komiksowych postaci z pewnością pamiętają z filmów o Hellboyu, a miłośnicy romantycznych produkcji kojarzą z "Legalnej blondynki" i "Szkoły uwodzenia", w październiku 2018 ujawniła, że jest w poważnym stanie i coraz trudniej jest jej funkcjonować w związku z postępującą chorobą. 46-letnia aktorka poinformowała na swoim instagramowym profilu, że cierpi na stwardnienie rozsiane. Dodała jednocześnie, że z pomocą współpracowników i przyjaciół stara się być silna, zaangażowana w pracę i aktywna w życiu prywatnym.

Selma Blair ma stwardnienie rozsiane

Aktorka zdecydowała się opowiedzieć o swojej chorobie w związku z pracą na planie nowego serialu Netfliksa, gdzie otrzymuje ogromną porcję wsparcia ze strony ekipy. W szczególności od kostiumografki Alissi Swanson:

Byłam w tej garderobie na przymiarkach 2 dni temu. I jestem ogromnie wdzięczna. Tak bardzo, że postanowiłam się tym podzielić. Genialna kostiumografka Allisa Swanson nie tylko projektuje stroje, które Harper Glass będzie nosić w nowym serialu Netfliksa, ale też ostrożnie wkłada moje nogi w spodnie, wsuwa mi topy przez głowę, zapina płaszcze i oferuje swoje ramię, żebym mogła złapać równowagę.

Mam stwardnienie rozsiane. Pogarsza mi się. Dzięki łasce pana i sile woli, i wyrozumiałości producentów z Netflix, mam pracę. Wspaniałą pracę. Jestem niepełnosprawna. Czasem się przewracam. Upuszczam rzeczy. Moja pamięć jest mglista. I moja lewa strona pyta o kierunek zepsutego gpsa. Ale robimy to. I śmieję się, i nie wiem, co dokładnie będę robiła, ale staram się, jak mogę.

Selma Blair wyznała, że diagnozę usłyszała już w połowie sierpnia 2018. Wyraziła też wdzięczność wobec swoich wieloletnich przyjaciół, którzy okazali jej wiele wyrozumiałości i miłości:

Odkąd usłyszałam diagnozę o 22:30 nocą 16 sierpnia, otrzymałam mnóstwo miłości i wsparcia od moich przyjaciół, w szczególności Jaimie King, Sarah Michelle Gellar, Freddiego Prinze’a Jr., Tary Subkoff i Noah D. Newmana. Od moich producentów, którzy zapewnili mnie, że każdy coś ma i od każdego członka ekipy… Dziękuję.

Aktorka, mimo swojego trudnego położenia, chce dać nadzieję innym i w miarę możliwości stara się żyć pełnią życia. Nawołuje też do fanów, by nie bali się do niej podejść i pomóc, gdy zobaczą ją w rozsypce. 

Mam tego dosyć, ale liczę, że dam nadzieję innym. Nawet sobie. Nie dostaniesz pomocy, dopóki o nią nie poprosisz. Na początku to może być przytłaczające. (…) Ale patrzę do przodu i chcę, by moje życie było w jakiś sposób pełne. Chcę znów bawić się z moim synem. Chcę chodzić ulicą i jeździć konno. Mam stwardnienie rozsiane i jest ok. Ale jeśli zobaczysz mnie, jak rozrzucam rzeczy na ulicy, możesz podejść i pomóc mi je pozbierać. Zrobienie tego samodzielnie zajmie mi cały dzień.

Swój długi post Blair spuentowała wyznaniem, że prawdopodobnie była chora od wielu lat, jednak dopiero teraz usłyszała trafną diagnozę. I cieszy się, że teraz jest chociaż świadoma tego, co jej dolega. 

Miałam symptomy od lat, ale nigdy nie wzięto ich na poważnie. (…) Prawdopodobnie mam tę nieuleczalną chorobę co najmniej od 15 lat. I czuję ulgę, że przynajmniej o tym wiem. I dzielę się tym z moją instagramową rodziną… Wy wiecie.

Ostatnim filmem, w którym mogliśmy zobaczyć Selmę Blair była produkcja "Mama i tata", w której wystąpiła z Nicholasem Cagem. Aktorka pracuje obecnie na planie nowej produkcji Netfliksa pt. "Another Life".

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.