Sequele „Spider-Man: Homecoming” przedstawią nowych wrogów

Kamil Dachnij
30.06.2017 14:16
Sequele „Spider-Man: Homecoming” przedstawią nowych wrogów Fot. kadr z filmu

Plany Sony i Marvela odnośnie reboota Człowieka Pająka zakładają powstanie trylogii. Według słów szefa Marvela, możemy spodziewać się sporych zmian, jeśli chodzi o przeciwników superbohatera. 

Pierwsze reakcje związane z filmem „Spider-Man: Homecoming” sugerują, że będziemy mieli do czynienia z kolejnym bardzo dobrym filmem ze stajni Marvela. Jego premiera odbędzie się 14 lipca 2017 roku i możemy śmiało założyć, że obraz wyreżyserowany przez Jona Wattsa okaże się wielkim hitem komercyjnym. Dzięki wygadanemu odtwórcy Petera Parkera (Tom Holland) dowiedzieliśmy się niedawno, że reboot przerodzi się w trylogię. Wstępna data pojawienia się 2. części „Spider-Man: Homecoming” to 5 lipca 2019 roku. Jednym z głównych pytań związanych z kontynuacją jest to, z kim tym razem zmierzy się Człowiek Pająk.

W wywiadzie dla Hey U Guys, prezes Marvel Studios Kevin Feige opowiadał sporo o rzeczach związanych z nowym Spider-Manem oraz uniwersum Marvela. Zapytany o możliwość pojawienia się ikonicznych wrogów superbohatera jak Zielonego Goblina czy Electro, Feige wyjawił, że wytwórnie chcą podejść do tematu od innej strony, przedstawiając postacie, który nie pojawiły się wcześniej na dużym ekranie:

Cieszymy się bardzo z obecności Spider-Mana w naszym uniwersum. Po raz pierwszy gra go aktor, który jest w wieku bohatera z komiksu. Tak jak zrobiliśmy w przypadku Michaela Keatona i jego roli Vulture’a, będziemy chcieli zabrać się za złoczyńców, którzy wciąż nie doczekali się swojego debiutu ekranowego. Spider-Man ma niesamowitą galerię wrogów i zapewne w którymś momencie wrócimy do postaci, które pojawiły się we wcześniejszych filmach. Ale na tę chwilę interesujemy się tymi, których do tej pory nie pokazaliśmy.

Mało który superbohater ma tak bogatą listę wrogów, jak Peter Parker, więc niewątpliwie przyszłe sequele zapowiadają się ekscytująco pod tym względem. W sieci krążą również informacje o tym, że w „Spider-Man: Homecoming” ma się pojawić aż 5 złoczyńców: Vulture, Shocker, Tinkerer, Prowler oraz Scorpion. Wiemy na pewno, że Donald Glover zagra Prowlera, zaś Michael Mando Scorpiona. Jeśli to prawda, to żaden film z przygodami ikony Marvela nie mógł pochwalić się taką ilością złoczyńców. Tego typu zabieg zawsze budzi obawy, bo może wprowadzić nadmiar niepotrzebnych wątków. Póki co, pozostaje nam wierzyć pierwszym opiniom amerykańskich krytyków.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.