Seria „G.I. Joe” powróci na ekrany w odświeżonej wersji
Robert Skowronski
03.04.2017 15:58
Seria „G.I. Joe” powróci na ekrany w odświeżonej wersji Fot. kadr z filmu

Dzielni żołnierze powrócą na ekrany. Seria zostanie zrebootowana przez Hasbro Studios.

Producenci Stephen Davis i Simon Waters wyrazili się jasno, że chcą stworzyć uniwersum podobne do tego z filmów Marvela, gdzie na ekranie spotykają się bohaterowie różnych franczyz. D.J. Caruso był swego czasu wybrany na reżysera „G.I. Joe 3”. Chciał wówczas pokazać na ekranie zarówno żołnierzy G.I. Joe oraz Transformerów. Taki zabieg pojawił się na końcu scenariusza do filmu, który ostatecznie nie powstał. Hasbro przyznało, że nie jest gotowe na takie posunięcie.

Simon Waters co prawda nie wspomniał teraz o wskrzeszeniu idei crossoveru, ale wyjawił, że seria doczeka się rebootu:

Chcemy wprowadzić podejście godne nowego tysiąclecia. Świat się zmienił i wydaje mi się, że zobaczymy także jak G.I. Joe zmieniają się wraz z nim. Czeka nas bardziej współczesne spojrzenie na serię, a to pozwoli nam rozwijać ją wraz z nowymi postaciami.

Wygląda na to, że Hasbro chce pozyskać nową widownię. Projekt, który ma to uczynić jest obecnie w fazie powstawania scenariusza. Kto będzie za niego odpowiedzialny oraz o czym opowie? Tego jeszcze nie wiemy. Wcześniej mówiło się, że to zadanie zostało powierzone Aaronowi Bergowi, ale nie wiadomo czy to wciąż aktualna informacja.

Stephen Davis zdradził, czego życzyłby sobie po reboocie „G.I. Joe”:

Mamy nadzieję, że stworzymy inny rodzaj Joe, który nadal zadowoli fanów, ale też rozszerzy widownię na arenie międzynarodowej i tę w Stanach Zjednoczonych.

Wielkoekranowa seria została zapoczątkowana w 2009 roku i udało się jej zarobić 302 miliony dolarów przy budżecie wynoszącym 175 milionów. Sequel z 2013 roku, gdzie pojawili się m.in. Dwayne Johnson i Bruce Willis zgarnął 375 milionów na całym świecie przy budżecie 130 milionów. Nie wiadomo czy głośne nazwiska znajdą się w trzeciej części filmu.

Co do wspomnianych Transformerów, to zobaczymy ich w „Ostatnim Rycerzu” Obraz wejdzie na ekrany już 23 czerwca 2017 roku. Na ekran powrócą Mark Wahlberg jako Cade Yeager, Josh Duhamel jako Porucznik Lennox czy też Stanley Tucci w roli Joshuy Joyce'a. Studio Paramount Pictures udostępniło już daty premier kolejnych części serii „Transformers”. Jednym z tych filmów będzie spin-off o Bumblebeem.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.