Seria „Transformers” doczeka się 14 kolejnych filmów

Robert Skowronski
05.04.2017 10:42
Seria „Transformers” doczeka się 14 kolejnych filmów Fot. materiały prasowe

Gigantyczne mechy czeka długi żywot na ekranach. Prawdopodobnie jeszcze kilka przyszłych pokoleń będzie mogło cieszyć oczy spektakularną rozwałką serwowaną przez Michaela Baya.

Jeżeli wciąż czekacie na kolejne części serii „Transformers”, to znaczy, że jesteście naprawdę wielkimi fanami Optimusa Prime'a i reszty mechanicznych kolosów, a wieść o tym, że Michael Bay planuje kolejne 14 (!!!) odsłon cyklu „zrobi Wam dzień”. Co prawda reżyser nie stałby już za kamerą, ale studio Paramount Pictures jest jak najbardziej otwarte na kilkanaście następnych sequeli, prequeli, czy czego tam dusza zapragnie.

Czy te filmy powstaną? Nie wiadomo, ale czekają aż ktoś się nimi zainteresuje, bo jak powiedział Michael Bay:

 Jest już napisanych 14 historii i są to dobre rzeczy.

Jak dotychczas seria zarobiła na siebie 3,77 miliarda dolarów, więc nie ma się czemu dziwić, że studio chce na tej franczyzie zarobić jeszcze dużo więcej zielonych. Wciąż czekamy na premierę filmu „Transformers: Ostatni Rycerz”, który miał być ostatnią częścią cyklu. Obraz wejdzie do kin 23 czerwca 2017 roku.

Scenariusz dostarczyli Art Marcum, odpowiedzialny też za tekst „Iron Mana”, Matt Holloway („Punisher: Strefa wojny”) oraz Ken Nolan („Helikopter w ogniu”). Lorenzo di Bonaventura, Don Murphy i Tom DeSanto Read zostali producentami obrazu. Będzie to już piątą odsłoną serii, która została zapoczątkowana w 2007 roku. Na ekranie zjawią się nie tylko wielkie roboty, ale również minidinoboty, które można zobaczyć w poniższym zwiastunie. Co ciekawe, pojawią się także postacie historyczne, w tym król Artur, Winston Churchill oraz... naziści. Poznajcie oficjalny opis fabuły:

„Ostatni rycerz” wywraca do góry nogami mitologię serii Transformers i zmienia znaczenie słowa bohater. Ludzie i Transformery prowadzą wojnę. Optimus Prime zniknął. Klucz do uratowania przyszłości leży zakopany w przeszłości, w ukrytej historii Transformerów na Ziemi. Ocalenie świata leży na barkach nietypowego sojuszu: Cade’a Yeagera, Bumblebee, angielskiego lorda i profesora z Oxfordu. W życiu każdego przychodzi czas, że może coś zmienić. W „Transformers: Ostatni Rycerz” ścigani stają się bohaterami. Bohaterowie będą złoczyńcami. Tylko jeden świat przetrwa: ich lub nasz.

Studio Paramount Pictures udostępniło już daty premier kolejnych części serii „Transformers”. Jednym z tych filmów będzie spin-off o Bumblebeem.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.