30.03.2019 12:52

Seriale o Bolku i Lolku oraz Reksiu trafiły legalnie na YouTube'a. Twórcy porozumieli się z Google [AKTUALIZACJA]

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej podjęło współpracę z Google, w związku z czym ich prace trafiły legalnie na portal YouTube. Oznacza to, że możemy teraz oglądać m.in. "Przygody Bolka i Lolka" oraz "Reksia" w internecie za darmo i legalnie.

Bolek i Lolek
foto: kadr z wideo

AKTUALIZACJA: W poniedziałek 1 kwietnia 2019 roku na stronie Studia Filmów Rysunkowych Bielsko-Biała pojawiło się oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że studio "postanowiło tymczasowo zawiesić emisję filmów z postaciami Bolka i Lolka na kanale YouTube" w związku z pojawieniem się roszczeń jednego ze spadkobierców Władysława Nehrebeckiego, współtwórcy postaci Bolka i Lolka. Na stronie poświęconej twórcy na Facebooku, 6 kwietnia 2019 roku pojawiło się natomiast oświadczenie spadkobierczyni Nehrebeckiego, pani Marzeny Nehrebeckiej. 

Córka artysty napisała, że studio wyprodukowało film "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie (86)" oraz serię "Bolek i Lolek w Europie" nielegalnie, a także przyznała, że z roszczeniami występowała już "wiele lat temu". Oto pełne oświadczenie pani Marzeny Nehrebeckiej: 

Poniżej oryginalna treść artykułu:

Jak podaje portal bielsko.biala.pl, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej zawarło porozumienie z Google, którego owocem jest udostępnienie sporej części katalogu studia na łamach platformy YouTube. Od początku marca na kanale polskich twórców pojawiły się dziesiątki starszych animacji z lat 70. i 80., a wśród nich znaleźć możemy m.in. pełne odcinki "Przygód Bolka i Lolka", a także dziesiątki epizodów poświęconych najbardziej znanemu polskiemu psu (może na równi z Szarikiem), czyli Reksiowi.

Bolek i Lolek oraz Reksio za darmo w internecie - gdzie oglądać?

Wszystko to znajduje się na oficjalnym kanale Studia Filmów Rysunkowych na YouTube, gdzie dostępnych jest obecnie ponad 100 różnych produkcji studia. Jesteście gotowi na nostalgiczną podróż do czasów dzieciństwa? Szykujcie popcorn, rozsiądźcie się wygodnie i obejrzyjcie pełnometrażowy film "Bolek i Lolek na dzikim zachodzie", którego premiera odbyła się w 1986 roku:

Wśród dorobku artystycznego studia znajdują się seriale o takich postaciach, jak: Bolek i Lolek, Reksio, Błękitny Rycerzyk, Pampalini Łowca Zwierząt, Profesor Baltazar Gąbka, Don Pedro z Krainy Deszczowców, Bartolini Bartłomiej Herbu Zielona Pietruszka, Smok Wawelski, kangurek Hip-Hop, Miś Kudłatek, Marceli Szpak, Kapitan Kliper, Jastrząb Kirkor z bocianami, a nawet sam Mikołaj Kopernik. Studio powstało w 1947 roku i ma na swoim koncie ponad tysiąc filmów dla dzieci oraz dorosłych.

Kajko i Kokosz zostaną głównymi bohaterami nowego serialu animowanego
Kajko i Kokosz zostaną głównymi bohaterami nowego serialu animowanego
Przeczytaj także Kajko i Kokosz zostaną głównymi bohaterami nowego serialu animowanego

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej zamierza również walczyć z piratami, którzy nielegalnie udostępniali produkcje filmowe twórców. 

Kamil Kacperski
Tagi: News