Serial „Breaking Bad” zawojuje w wirtualnej rzeczywistości

Kamil Dachnij
06.06.2017 12:19
Serial „Breaking Bad” zawojuje w wirtualnej rzeczywistości Fot. kadr z filmu

Sony łączy siły z Vincem Gilliganem, aby stworzyć produkcję VR na podstawie wybitnego serialu „Breaking Bad”. 

Wszyscy, którzy chcieli doświadczyć, jak to jest przygotować metamfetaminę, ale bez związanych z tym komplikacji, dostaną okazję spełnienia swojego życzenia za sprawą wirtualnego doznania, jakim będzie „Breaking Bad” VR. Twórca serialu, Vince Gilligan, postanowił połączyć siły z PlayStation, aby przenieść swoje największe dzieło na obszar zupełnie nowego medium. Andrew House, szef Sony Interactive Entertaiment, tłumaczył genezę tego pomysłu:

Pewnego razu zaprosiliśmy do naszego kampusu siedmiu showrunnerów najlepszych seriali produkowanych przez Sony Pictures Television, między innymi Davida Shore’a („Czarna lista”), Roba Moore’a („Battlestar Galactica”) oraz Vince’a. Testowali wtedy gry na VR i wielu z nich było zaintrygowanych, ale Vince jako jedyny powiedział, że „bardzo chcę z tym poeksperymentować”. Myślę, że jest to kolejny interesujący sposób, aby zobaczyć, jak VR może się przyjąć w mainstreamie”.

Póki co Sony nieszczególnie rzuca informacjami na temat tego, jak to wszystko będzie wyglądać. Nie wiemy czy projekt przyjmie formę epizodyczną, czy będzie to jednorazowe doświadczenie. Zapewne możemy spodziewać się czegoś w rodzaju interaktywnego filmu, w którym gracz będzie mógł się poczuć, jakby znajdował się w samym centrum akcji. Jest duże prawdopodobieństwo, że Gilligan wykorzysta wirtualną rzeczywistość w sposób najlepszy z możliwych.

„Breaking Bad” często zaliczane jest do tzw. wielkiej czwórki złotej ery telewizji, wśród której znajdziemy również „Rodzinę Soprano”, „Prawo ulicy” oraz „Mad Menów”. Przez pierwsze 4 sezony serial nie cieszył się zbyt wielką oglądalnością, ale gdy nadszedł ostatni, to poczynania mistrza gotowania metamfetaminy, Waltera White’a (Bryan Cranston), zaczęły śledzić miliony widzów. Żeby w jakiś sposób wykorzystać nieoczekiwany sukces 5. sezonu, powstał spin-off serii „Zadzwoń do Saula”, który doczekał się już trzech edycji.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.