27.06.2018 14:37

Jeremy Irons dołączył do obsady serialu „Watchmen”. W kogo się wcieli?

Jeremy Irons zagra jedną z głównych ról w nowym serialu HBO opartym na komiksie „Watchmen” autorstwa Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa.

Watchmen Jeremy Irons
foto: materiały prasowe, Sundholm Magnus/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Zdobywca Oscara, Złotego Globu, Emmy i wielu innych nagród dołączył do obsady najnowszej produkcji inspirowanej komiksem „Watchmen”. Twórcą serialu jest Damon Lindelof, który pełni również funkcję scenarzysty oraz producenta wykonawczego. Produkcja jest realizowana na zlecenie HBO.

Serial „Watchmen”: kogo zagra Jeremy Irons?

Oficjalna informacja na temat postaci granej przez Jeremy'ego Ironsa nie została jeszcze podana, jednak portal Deadline donosi, że słynny Brytyjczyk wcieli się w podstarzałego i bardzo wpływowego lorda z angielskiego dworu.

Jak ogłosił wcześniej sam Lindelof, prócz Ironsa w serialu wystąpią: Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens i Andrew Howard. Aktorzy nie pojawią się jednak w rolach Strażników znanych z komiksów czy filmu Snydera. Bohaterami serialu będą zupełnie nowi superbohaterowie

Serial „Watchmen” jako luźna adaptacja komiksu Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa 

Przedstawienie nowych bohaterów ma ścisły związek z nową fabułą, jaka zostanie zaprezentowana w serialu Lindelofa. W przeciwieństwie do Zacka Snydera, który starał się wiernie przenieść „Strażników” na ekran w 2009 roku, Lindelof zapowiada luźną adaptację oryginału. Tym razem komiks Moore’a i Gibbonsa ma posłużyć tylko za punkt odniesienia do opowiedzenia historii o współczesnym świecie, a postacie i zdarzenia będą jedynie inspirowane komiksem „Watchmen”.

Watchmen film

„Strażnicy” nie będą pierwszym serialowym doświadczeniem wybitnego brytyjskiego aktora. Jeremy Irons przez 2 lata wcielał się w papieża Aleksandra VI w serialu „Rodzina Borgiów”. Data premiery nowej produkcji HBO, która na razie występuje pod roboczym tytułem „Brooklyn”, wciąż nie jest znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Watchmen HBO Jeremy Irons