Serialowy „Egzorcysta” w 1. zwiastunie

Robert Skowronski
17.05.2016 11:22
Serialowy „Egzorcysta” w 1. zwiastunie Fot. kadr z wideo

Diabelskie moce nawiedzą telewizję FOX, gdyż to właśnie ta stacja zamówiła serial na podstawie „Egzorcysty”, do którego został udostępniony zwiastun. Zobaczcie.

Produkcja trafi do ramówki jesienią 2016 roku i będzie nadawana w piątkowe wieczory. Za scenariusz serialu odpowiedzialny jest Jeremy Slater, który wcześniej napisał teksty do „Fantastycznej Czwórki” i „Projektu Lazarus”. Projekt jest opisywany jako współczesna interpretacja książki autorstwa Williama Blatty'ego, na której bazował też klasyczny horror Williama Friedkina.

Odcinkowy thriller psychologiczny przedstawi losy dwóch różnych mężczyzn. Jednym z nich jest ojciec Tomas Ortega (Alfonso Herrera), drugim zaś ojciec Marcus Lang (Ben Daniels). Obaj są zupełnie różni od siebie łączy ich zaś zajęcie się sprawą opętania w pewnej rodzinie. Będą musieli stanąć twarzą w twarz z prawdziwym złem.

W dziele pojawią się także Brianne Howey, Hannah Kasulka, Kurt Egyiawan oraz Geena Davis jako Angela Rance. Ostatnia z wymienionych to młoda kobieta, która zostaje sprowadzona na skraj załamania. Stara się robić, aby zachować pozytywne myśli i swoją wiarę pomimo koszmaru, przez jaki przechodzi jej rodzina.

Udostępniony został już zwiastun nadchodzącej produkcji:

Odcinek pilotażowy został wyreżyserowany przez Ruperta Wyatta, który ma na koncie m.in. „Genezę planety małp”. Został on też producentem wykonawczym serialu do spółki z Jeremym Slaterem, Jamesem Robinsonem, Davidem Robinsonem oraz Barbarą Wall.

Pomysł na serial na podstawie „Egzorcysty” wyszedł ze strony studia Morgan Creek Productions jeszcze w 2012 roku. W planach jest także nakręcenie remake'u dzieła wyreżyserowanego w 1973 roku przez Williama Friedkina. Ponadto Morgan Creek Productions ma zamiar przedstawić odświeżone wersje takich filmów, jak „Ace Ventura: Psi detektyw” oraz „Pierwsza liga”.

W udostępnionym zwiastunie możemy usłyszeć dobrze nam znany motyw z pierwowzoru, który skomponował Mike Oldfield. Muzykę do filmu z 1973 miał w pierwszych założeniach skomponować argentyński kompozytor Lalo Schifrin. Wykreowane przez niego dźwięki trafiły nawet do trailera „Egzorcysty”. Ostatecznie wytwórnia odrzuciła soundtrack, gdyż rzekomo wywoływał on nudności wśród widzów.

Jak Wam się podoba zwiastun serialowego „Egzorcysty”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.