Serialowy "Parasite" od HBO będzie remakiem filmu? Reżyser Joon-ho Bong skomentował tę kwestię

14.01.2020 16:22
Serialowy "Parasite" od HBO będzie remakiem filmu? Reżyser Joon-ho Bong skomentował tę kwestię Fot. materiały prasowe

Tegoroczny koreański hit doczeka się serialowego odpowiednika. Jaką formę przyjmie serial i na ile łączył się będzie z pierwowzorem?

"Parasite" stał się niejako wizytówką tego, jak wartościowe może być koreańskie kino. Dotychczas żaden z filmów powstałych w Korei Południowej nie został doceniony przez Akademię Filmową. Ten stan rzeczy uległ zmianie 13 stycznia 2020 roku, gdy ogłoszono nominacje do tegorocznego rozdana Oscarów. Dzieło Joon-ho Bonga zostało nominowane w aż sześciu kategoriach, w tym za reżyserię i najlepszy film. "Parasite" zrobił na świecie taką furorę, że stacja HBO zdecydowała się na przeniesienie zawartej w nim historii na mały ekran. Jak to jednak ma wyglądać? Reżyser filmu zdradził kilka szczegółów.

Serialowy "Parasite" od HBO będzie ramakiem filmu?

Joon-ho Bong udzielił wywiadu portalowi Variety, w którym wypowiedział się w kwestii planowanego serialu. Z uwagi na fakt, że projekt jest dopiero na wstępnym etapie produkcji, wiele jego aspektów nie zostało jeszcze uzgodnionych. Chociażby to, czy serial kręcony będzie w Korei, czy twórcy zdecydują się na produkcję anglojęzyczną. Reżyser "Parasite" był jednak konkretny w kwestii tego, czy będzie to miniserial czy może długi tasiemiec. Na szczęście wybór padł na to pierwsze - "Parasite" będzie serialem limitowanym.

Gdy myślę o serialu limitowanym, naprawdę mam na myśli przedłużoną wersję filmu. Coś jak "Fanny and Alexander" Ingmara Bergmana, czyli 3-godzinny seans. Więc moim planem jest stworzenie wysokiej jakościowo rozszerzonej wersji "Parasite".

Zobacz też: "Parasite" lepszą genezą postaci Jokera niż "Joker" Todda Phillipsa?

W kwestii tego, jak serialowa wersja "Parasite" odnosić się będzie do filmu, jedno jest pewne - nie będzie to bezpośredni remake. Obie produkcje będą ze sobą połączone, o czym zapewnił reżyser. Z jego słów wygląda jednak na to, że serial będzie rozszerzoną wersją filmu, zawierającą to, co w "Parasite" się nie zmieściło. W grę wchodzi również alternatywna, anglojęzyczna opcja.

Przeczytaj także

Joon-ho Bong wypowiedział się również na temat współpracy z twórcą serialu, Adamem McKayem:

Z "Sukcesją" Adam McKay i HBO poradzili sobie świetnie, a mi przyszło pracować z tymi artystami, którzy stworzyli już tak wspaniałe dzieła. Da mi to możliwość urzeczywistnienia rozszerzonej wersji mojego filmu i zrealizowania wszystkich pomysłów, które przyszły mi do głowy w trakcie jego powstawania.

"Parasite" zadebiutował w połowie 2019 roku i szturmem podbił serca zarówno widzów, jak i krytyków. To właśnie film Joon-ho Bonga stanowi największe zagrożenie dla "Bożego Ciała" Jana Komasy w drodze po Oscara. Filmy startują bowiem w tej samej kategorii. Kto wygra ten oscarowy wyścig? Przekonamy się już 10 lutego 2020 roku.

Zobacz też: Jakie szanse ma "Boże Ciało" w walce o Oscara? Znamy przewidywania bukmacherów

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.