Serialowy „Władca Pierścieni” ma scenarzystów. Autorami historii będą autorzy scenariusza filmu „Star Trek 4”

Sergiusz Kurczuk
30.07.2018 12:47
Serialowy „Władca Pierścieni” ma scenarzystów. Autorami historii będą autorzy scenariusza filmu „Star Trek 4” Fot. kadr z filmu Władca Pierścieni

Owiany tajemnicą serial Amazona na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena dostał scenarzystów. Historią zajmą się J.D. Payne i Patrick McKay.

Trylogia „Władca Pierścieni” jest uznawana za jedną z najlepszych powieści fantasy w dziejach ludzkości. Pierwszym filmowcem, któremu udało się zadowolić fanów twórczości J.R.R. Tolkiena, był Peter Jackson ze swoją adaptacją. Po latach reżyser poszerzył filmowe uniwersum o kolejne trzy filmy oparte na powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Przyszedł czas, by świat stworzony przez Tolkiena wykorzystało inne medium - serial. Studio Amazon zdołało przebić oferty konkurencji i dostało pod swoje skrzydła prawa do twórczości Tolkiena. Za jakiś czas zobaczymy pierwszy serial oparty na losach Śródziemia. Amazon ogłosił, że scenarzyści powstającego „Star Treka 4”J.D. Payne i Patrick McKay, będą zaangażowani w przedsięwzięcie. 

Serial „Władca Pierścieni” - J.D. Payne i Patrick McKay napiszą scenariusz?

Payne i McKay pracują obecnie nad scenariuszami dwóch powstających produkcji. Chodzi o „Star Treka 4” i „Jungle Cruise”. Jak podaje portal. CBR.com, szefowa Amazon Studios - Jennifer Salke, oficjalnie potwierdziła tę informację podczas Television Critics Association. Salke nie sprecyzowała jednak, czy Payne i McKay rzeczywiście napiszą scenariusz serialowego „Władcy Pierścieni”, czy zostaną showrunnerami odpowiedzialnymi za grupę scenarzystów pracujących przy produkcji. Payne wyraził swoją ekscytację, możliwością pracy nad uniwersum stworzonym przez Tolkiena.

Bogaty świat J.R.R. Tolkiena jest pełen majestatu, serca, mądrości i złożoności. 

McKay również skomentował swój angaż. 

Jesteśmy absolutnie podekscytowani, że zostaniemy ojcami tego, co Amazon chce na nowo wydać na świat. Czujemy się jak Frodo, wyrwany z Shire z wielką odpowiedzialnością na naszych barkach. To początek przygody życia. 

To ciekawe, że wybór padł na dwóch twórców, którzy obecnie są zaangażowani w filmy znajdujące się we wczesnych fazach produkcji. Fani trylogii Jacksona mają nadzieję, że reżyser też będzie brał udział w serialu na podstawie twórczości Tolkiena. Sam zainteresowany stwierdził jakiś czas temu, że nie ma z produkcją Amazona nic wspólnego. Salke zapewnia jednak, że Amazon prowadzi rozmowy z Jacksonem, by przekonać go do reżyserowania serialowego „Władcy Pierścieni”. 

Na razie nie wiadomo, czego konkretnie będzie dotyczyć fabuła serialu. Nie podano też daty premiery, ale najprawdopodobniej nastąpi ona nie wcześniej niż pod koniec roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.