Seth Rogen stworzy „Sausage Party 2”?

Robert Skowronski
16.08.2016 11:25
Seth Rogen stworzy „Sausage Party 2”? Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Głód Setha Rogena nie został zaspokojony po premierze „Sausage Party”, a nawet wzrósł. Twórca podzielił się pomysłem na 2. część animacji dla dorosłych traktującej o produktach spożywczych.

Aktor, scenarzysta, producent. Filmy, w których zagrał powracały niekiedy w 2. odsłonie („Sąsiedzi”), jednak dzieła, których był producentem nie miały nigdy na tyle dużo szczęścia, aby postanowiono o kręceniu ich kontynuacji. Ten stan może zmienić „Sausage Party”.

Wypełniona bluzgami animacja zresztą od samego początku była tworzona z zamiarem nakręcenia 2. części. Studio Sony nie dało jeszcze projektowi zielonego światła, jednak produkcja zajmuje w tej chwili drugie miejsce w poweekendowym box office mając na koncie 33,6 miliona dolarów. Decyzja o rozpoczęciu prac powinna być tylko kwestią czasu.

Seth Rogen podzielił się już wstępnym pomysłem na kontynuację. Jego koncepcja nie powinna zdziwić nikogo, kto już widział film, gdyż ten zostawił sobie otwartą furtkę prowadzącą fabularnie do sequela:

To rzecz, o której już rozmawialiśmy. Z tego powodu zmieniliśmy oryginalne zakończenie, gdyż pomyśleliśmy, że jeżeli będzie to pierwsza scena następnego filmu, to nie byłoby to tym, czego można by było oczekiwać. Jednak pomysł na animację połączoną z żywymi aktorami, jak w „Kto wrobił Królika Rogera? Taka hybryda byłaby czymś bardzo interesującym m.in. dlatego, że obraz Roberta Zemeckisa jest jednym z moich ulubionych filmów.

Pierwotne zakończenie, o którym mówi Rogen zostało pokazane w wersji filmu wyświetlanej na festiwalu South By Southwest. Wówczas obraz nie był jeszcze w pełni ukończony. Mogliśmy zobaczyć jak bohaterowie wkraczają do portalu, gdzie odkrywają prawdziwych aktorów, którzy użyczają im głosu. W ostatecznej wersji co prawda aż tak wiele się nie zmieniło, ale wygląda na to, że element połączenia animacji i tradycyjnego filmu zostanie zachowany na kontynuację.

Seth Rogen zapowiedział również, że nie chce kończyć swojej przygody z animacją na „Sausage Party”. Marzy mu się stworzenie dużo większej ilości podobnych dzieł:

Mamy pomysły na inne animacje z kategorią R, które nie byłyby powiązane z „Sausage Party”. Mamy nadzieję, ze wszystko potoczy się tak, że będziemy mogli je zrealizować. Na szczęście to nie powinno już tyle trwać, aby zrobić nowy film. Nie musimy już nikogo przekonywać przez pięć lat. Cały problem wcześniej polegał na tym, że nie było niczego poprzedzającego i usprawiedliwiającego podobne działania. „Sausage Party” udowodniło, że są to wykonalne rzeczy do zrobienia.

Wcześniej prawdopodobnie usłyszymy jednak o wspólnym projekcie Setha Rogena, Evana Goldberga oraz scenarzysty serialu „Dolina krzemowa”, Sonny'ego Lee. Stacja FX zamówiła u tej trójki odcinek pilotażowy „Singularity”, futurystycznej komedii, gdzie sztuczna inteligencja znacznie przerasta ludzką inteligencję, w wyniku głębokich zmian w społeczeństwie.

Czekacie na kolejne sprośne animacje ze scenariuszem Setha Rogena?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.