Powstanie "Shang-Chi 2". Poznaliśmy reżysera nadchodzącego filmu Marvela

08.12.2021 09:57
Shang Chi Fot. Sipa USA/Sipa USA/East News

Marvel Studios oficjalnie potwierdził, kto wyreżyseruje film "Shang-Chi 2". Zajmie się również serialami dla Disney+.

Produkcja "Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni" okazała się hitem Marvela, zatem można było przewidzieć, że powstanie kolejny film o azjatyckim superbohaterze. Marvel oficjalnie ogłosił reżysera, który również zajmie się serialem dla Disney+.

Polecamy

Powstanie "Shang-Chi 2". Poznaliśmy reżysera nadchodzącego filmu Marvela

Już od dawna zapowiadano, że powstanie kolejna odsłona "Shang-Chi". Deadline poinformował, że Marvel Studios oficjalnie ogłosił reżysera sequelu filmu. Ponownie w tej roli pojawi się Destin Daniel Cretton, który podpisał wieloletni kontrakt z Marvelem oraz Onyx Collective. Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących nadchodzącej produkcji.

Prezes Marvel Studios, Kevin Feige, tak skomentował całą sprawę zdradzając, że reżyser będzie zaangażowany w jeszcze inne projekty:

Destin jest świetnym współpracownikiem, który wniósł wyjątkową perspektywę oraz umiejętności do "Shang-Chi i Legendy Dziesięciu Pierścieni. Ma wiele ciekawych pomysłów na historie, które można ożywić dzięki Disney+, więc cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę. Nie możemy się doczekać, żeby z tym wszystkim ruszyć.

Reżyser zajmie się zatem nie tylko filmami z "Shang-Chi", ale również kolejnymi serialami Marvela na Disney+. Możliwe, że w tych produkcjach poznamy innych azjatyckich superbohaterów i zostaną rozwinięte poboczne wątki, które zobaczyliśmy w "Shang-Chi", jak chociażby historia siostry głównego bohatera. Spekuluje się, że możemy też zobaczyć serial z grupą Agents of Atlas, w której udzielał się Shang-Chi.

Polecamy

Marvel Studios sporo ryzykował tworząc film o Shang-Chi, który jest epizodyczną postacią w komiksach. Okazało się jednak, że brakowało w kinematografii azjatyckiego superbohatera i ostatecznie film jest jednym z największych hitów Marvela w 2021 roku. "Shang-Chi" był pierwszą produkcją w czasie pandemii, której box office przekroczył 400 mln dolarów. Ten wynik sprawił, że film zajął 8. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających produkcji 2021 roku. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.